Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z kraje

Na jižní Moravě vznikne centrum na pomoc lidem s duševní nemocí

úterý, 27. března 2018, 11:29Z kraje
 

Jihomoravském kraji letos vznikne centrum duševního zdraví. Psychiatričtí a sociální pracovníci budou v terénu pomáhat duševně nemocným, aby předešli jejich návratu do zdravotnických zařízení a dlouhodobé hospitalizaci. Projekt je součástí...

 

Bruslařka, pod kterou se prolomil led na Prýglu, poslala svým zachráncům dopis plný silných zážitků

úterý, 27. března 2018, 11:21Brno
 

Bruslařka, které strážníci na konci února zachránili život a vytáhli ji z ledové vody, poslala městské policii dopis o svém zážitku určený veřejnosti. Přinášíme ho v plném znění.

 

Jedenáctiletý chlapec v Brně napodoboval video z internetu a uškrtil se na švihadle

pondělí, 26. března 2018, 22:21Brno
 

Tragickou událost vyšetřovali o víkendu brněnští policisté. Jedenáctiletý chlapec napodoboval video z internetu a uvázal si kolem krku švihadlo. Uzel už však nedokázal rozvázat a oběsil se. S informací jako první přišla televize Nova.

 

Auto srazilo na Olomoucké v Brně chodce, muž na místě zemřel

pondělí, 26. března 2018, 16:55Brno
 

Přechod frekventované Olomoucké ulice v Brně se stal dnes osudným osmasedmdesátiletému muži. Srazilo ho osobní auto, muž na místě i přes snahu záchranářů svým zraněním podlehl.

 

FOTO: Mladí řidiči poslali svá rychlá auta přes 'boudu', zranili přitom sebe i posádku auta

pondělí, 26. března 2018, 11:31Hodonínsko
 

Mladí řidiči, silná auta a dvě téměř totožné nehody během několika hodin. Auta při nich skončila na střeše, řidiči a posádka v nemocnici.

 

Svědek zachránil život muži, pod kterém se propadl led. Pejskovi však už pomoct nedokázal

neděle, 25. března 2018, 18:16Blanensko
 

Velkou dávku odvahy projevil svědek, který viděl v sobotu ve Spešově na Blanensku muže topícího se v ledové vodě. Nejdřív zavolal pohotově hasiče, pak se rozhodl muže zachránit sám. Pod ledem však bohužel zemřel pejsek, se kterým byl tonoucí na...

 

O víkendu se změnilo značení při průjezdu Plotní

neděle, 25. března 2018, 13:40Brno
 

Po dvou týdnech od zahájení prací na projektu Tramvaj Plotní se v noci na sobotu 24. 3. pozměnilo dopravní značení. Při příjezdu na Plotní z jihu z ulice Svatopetrská je nyní provoz obousměrně veden po jízdním pásu ve směru do města.

 

Brněnský hasič v civilu projížděl okolo nehody. Resuscitací přivedl řidiče zpět k životu

sobota, 24. března 2018, 15:46Brno
 

Jel okolo a zachránil život. Brněnský profesionální hasič nadstrážmistr Martin Raus, který slouží na stanici v Líšni, jel ve svém volnu okolo nehody. Neváhal a pomohl s oživováním jednoho z řidičů, kterému přestalo bít srdce.

 

Manželé pozvali kamaráda na návštěvu, ten je v průběhu večera okradl a odjel utrácet do Brna

sobota, 24. března 2018, 15:36Brněnsko
 

Rodinu si člověk nevybírá, přátele ano. Že by měl člověk vybírat pečlivě, se přesvědčil manželský pár z Tišnova. Svého kamaráda pohostili ve svém bytě, ten se jim odvděčil vykradením peněženky.

 

Policisté obvinili střelce z náměstí Svornosti z pokusu o vraždu

pátek, 23. března 2018, 11:07Brno
 

Střelec z náměstí Svornosti, který dvakrát vypálil na kolegu, bude čelit obvinění z pokusu o vraždu. Jeho oběť leží stále v nemocnici v kritickém stavu.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.