Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "vykopávky"

Archeologové končí s vykopávkami ve Vojtově ulici. Město tam postaví byty

pátek, 5. ledna 2018, 07:00Společnost
 
Vykopávky ve Vojtově ulici

Archeologové končí se svými pracemi ve Vojtově ulici. S výsledky mohou být více než spokojeni. Objevili mimo jiné první důkaz, že se na území města pohybovali římští vojáci. Lokalitu městu předávají 15. ledna. V březnu tam začne Brno stavět dva domy,...

 

Archeologové našli na Brněnsku nejstarší stopy po zemědělcích ve střední Evropě

středa, 3. ledna 2018, 09:17Společnost
 
Nález v Troubsku

Archeologové při záchranném průzkumu v Troubsku u Brna našli stopy po nejstarších zemědělcích ve střední Evropě. Odkryli pokračování osady nositelů kultury s lineární keramikou z počátku mladší doby kamenné.

 

Světový unikát? Podlaha brněnské vinotéky odkrývá téměř tisíc let starou rotundu

pondělí, 24. července 2017, 12:17Drbna Radilka
 
RockWine

Zbytky románské rotundy z 11. století, která patří k nejstarším středověkým památkám na území Brna, mohou obdivovat návštěvníci vinotéky ve Vídeňské ulici. Developer vykopávky zakomponoval do stavby, což oceňují návštěvníci i odborníci. Brněnská rotunda...

 

Archeologové odkryli v Tišnově pravěké sídliště

sobota, 15. července 2017, 14:46Společnost
 
ilustrační foto

Archeologové odkryli v Tišnově na Brněnsku pravěké sídliště. Tehdejší obyvatelé se podle nálezů zabývali například výrobou textilu, nástrojů z kostí a parohů a překvapivě také ozdob z jantaru, fosilní pryskyřice jehličnanů. Vyplývá to ze zprávy, kterou...

 

Archeologické vykopávky v areálu Vlněny dosáhly až k pravěku

pátek, 9. června 2017, 13:33Společnost
 
Vlněna, zdroj: GotoBrno.cz

Archeologické vykopávky v areálu bývalé textilní továrny Vlněna v Brně už na některých místech dosáhly až na pravěké vrstvy. Odborníci našli doklady osídlení tohoto místa z doby bronzové a laténské.

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "vykopávky"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "vykopávky"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.