Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VOLEBNÍ PŘEHLED: Do brněnského zastupitelstva chce 22 stran, na kandidátkách je téměř tisíc lidí

 
středa, 26. září 2018, 16:52

O prvním říjnovém víkendu rozhodnou voliči o směřování Brna na další čtyři roky. Do městského zastupitelstva kandiduje celkem 991 lidí. Z nich se pak vzejde 55 zastupitelů. Celé kandidátní listiny už jsou zveřejněny, město zaplavily volební plakáty a sociální sítě zase předvolební videospoty. Pojďme se podívat na stručný přehled kandidujících stran a jejich lídrů do městského zastupitelstva. Strany jsou seřazeny podle vylosovaných kandidátních čísel.

1. S jedničkou jdo do voleb SPORTOVCI. Ti sestavili kandidátku o 32 členech a jejich lídrem je osmašedesátiletý podnikatel Jiří Pospíšil.

2. Jedinou kandidátkou a zároveň lídrem uskupení ZVÍŘATA JSOU MŮJ ŽIVOT je invalidní důchodkyně a ochránkyně zvířat Ivona Galová.

3. Pod trojkou najdete stranu Moravané, kterou vede devětatřicetiletá novinářka Šárka Konečná.

4. S plnou kandidátní listinou (55 lidí)  jde do voleb ČSSD. Volebním lídrem v Brně je osmačtyřicetiletý obchdoní manažer výzkumného centra Oliver Pospíšil.

5.Taktéž plnou kandidátku sestavila KSČM, kterou vede politický pracovník devětačtyřicetiletý Martin Říha.

6. Pod šestkou najdete stranu SLUŠNÍ LIDÉ A SOUKROMNÍCI. Hlavou plné kandidátky je dvaatřicetiletý profesionální sportovec Zdeněk Pernica.

7. Další jednočlennou kandidátkou je Romská demokratická strana, jejíž zástavu nese sám sedmačtyřicetiletý jednatel společnost Rastislav Lučanský. 

8. Obhájit vítězství v předchozích volbách se pokusí i ANO 2011. Do jejího čela se postavil současný brněnský primátor Petr Vokřál.

9. Nováčkem letošních voleb je uskupení SMART MORAVSKÁ METROPOLE, kterou vede náměstek brněnského primátora Jaroslav Kacer.

10. Plnou kandidátku sestavili také Zelení. O úspěch se pokusí pod vedením místostarostky brněnského středu Jasmy Flamikové.

11. Dalším nováčkem letošních voleb je politické uskupení Brno Plus, kterou vede právník Robert Kotzian.

12. Všech 55 kandidátních míst obsadila i ODS s podporou Svobodných. Do svého čela strana nominovala advokátku Markétu Vaňkovou.

13. Plnou kandidátku představila také strana Brněnští senioři. Do voleb ji povede policista v důchodu Štefan Kandalec.

14. O vítězství ve volbách se s plnou kandidátkou porve Česká pirátská strana. V čele s brněnským radním Tomášem Koláčným.

15. poprvé do zastupitelstva se bude snažit dostat hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD). To povede vysokoškolský pedagog Ivan Fencl.

16. Pod šestnáctkou kandidují Nezávislí kandidáti společně pro město BRNO, bezpečnost, dostupné bydlení a dopravu vyřešíme a víme jak na to, v jejichž čele je ekonomka v invalidním důchodu Andréa Komárková.

17. O volební úspěch v Brně bude usilovat i KDU-ČSL s volebním lídrem, projektovým manažerem a náměstkem primátora Petrem Hladíkem.

18. Originálním způsobem si říká o hlasy voličů strana s názvem MAFFIE.cz Hoď sem velké křížek pro betelné ŠTATL, zaslouží si to! Hlavou organizace je capo di tutti capi propagátor SMART CITY Lubor Pospíchal.

19. Třetí jednočlennou kandidátku sestavil podnikatel Vladimír Kellner pod názvem JAUNER Československo 2018.

20. Plnou kandidátku pod číslem dvacet najdete u strany TOP 09, v čele s poslancem a lékařem-radiologem Vlastimilem Válkem.

21. O zopakování loňského úspěchu se letos pokusí také uskupení Žít Brno. Do voleb ji vede překladatelka, učitelka a aktivistka Barbora Antonová.

22. A na závěr jdou do voleb s 22kou STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ, s jedničkou na kandidátce v osobě místostarostky Černovic Petry Quittové.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto ilustrační foto, MMB
 


 

Kam dál?

Miloš Zeman obhájil funkci prezidenta republiky

sobota, 27. ledna 2018, 15:41

Miloš Zeman byl zvolen prezidentem i na další funkční období. Ve finále podle propočtů ČTK z průběžných volebních...

Prezidentské volby 2018: Na jižní Moravě vyhrál Miloš Zeman, účast...

sobota, 27. ledna 2018, 15:23

Hlasy na jižní Moravě jsou sečteny. Vítězem druhého kola prezidentských voleb v Jihomoravském kraji se stal Miloš Zeman...

Volební místnosti se uzavřely. V Brně volilo přes 68% voličů

sobota, 27. ledna 2018, 14:14

Druhé kolo prezidentských voleb je za námi. A už nyní můžeme říci, že z hlediska volební účasti to byl opravdový trhák....

K volbám v Brně přišlo v pátek přes 50% voličů

sobota, 27. ledna 2018, 09:07

Druhé kolo prezidentských voleb táhne. K urnám přišlo v Brně víc než 50% voličů. Tento údaj se vztahuje k páteční 21....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.