Počasí dnes10 °C, zítra8 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

Po napínavé bitvě vstoupili volejbalisté Brna do play-off vítězně

V prvním vzájemném střetnutí v rámci play-off UNIQA volejbalové extraligy došlo mezi Brnem a Benátkami nad Jizerou nakonec k napínavé bitvě. Hosté odhodlaně bojovali o každý míč, domácím zase perfektně vycházel servis. Převaha a vítězství v jednotlivých setech se střídalo, diváci byli svědky opravdového dramatu.

Zápas dospěl až do pátého setu, který ovládl domácí Volejbal Brno a připsal si tak první výhru ve čtvrtfinálové sérii.

Hned v úvodu utkání měl domácí tým Volejbalu Brno problémy s přihrávkou. To zapříčinilo vedení soupeře z Benátek nad Jizerou již ze začátku sady poměrem 1:5. Nekvalitní příjem mělo nakonec brněnské družstvo celý první set až do poloviny druhého setu. Diváci ale byli svědky bojovného volejbalu a dlouhých výměn. Ani na útoku se Brňanům nedařilo tak, jak by si představovali. Benátští soupeři se ale vítězství v první sadě nedočkali a v domácím prostředí ji pro sebe získalo Brno bodovým poměrem 25:22.

Ve druhém setu se obě družstva konfrontovala volejbalovou mezihrou, která spíše vyhovovala benátskému týmu. Opět měli domácí potíže s příjmem, neprojevili dostatek výrazného tlaku na servisu. Výsledkem toho byl druhý set ve prospěch hostů (18:25).

Do třetího dějství nastoupila obě družstva s velkým herním úsilím. Opět se velmi bojovalo, přesto dokázala převážit hra Brna. Od druhé poloviny setu odehrál na podání velmi úspěšnou bodovou sérii brněnský nahrávač Martin Licek, následně na to dobře podával Hrazdira. Díky tomu si třetí set a jeho výhru mohli připsat domácí na svou stranu. Konečné skóre setu bylo 25:18.

Čtvrtá sada se jevila lépe pro hostující celek z Benátek nad Jizerou. Dokázali si vytvořit slušný náskok a Brno se pak muselo snažit bodové manko mazat. Trenér Brna Ondřej Marek vystřídal na postu univerzálního hráče a Andrianov několika úspěšnými body z útoku v tomto setu přispěl ke snížení náskoku Benátek. Skóre se však stejně Brnu nepodařilo srovnat a set skončil 20:25. Utkání tedy pokračovalo zkrácenou hrou.

V tie-breaku začínal servírovat brněnský Licek, který opět předvedl velmi kvalitní sérii. Domácí se díky tomu dostali do čtyřbodového vedení, což uklidnilo celé brněnské družstvo. K tomu dokázal tým Volejbalu Brno zvýšit na Benátky herní tlak, kterému nedokázali tito soupeři čelit. Slušný náskok několika bodů si Brňané dokázali udržet a vítězně tak uzavřít napínavý pětisetový zápas. Ve čtvrtfinálové sérii tak získali první cenné vítězství.

Ohlasy ze zápasu:

Domácí

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Těžké utkání, Benátky dnes hrály precizně. Proto je naše vítězství cennější. Vyzdvihl bych výkon Martina Licka na servisu.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno)„Dnes jsme nepodali moc dobrý výkon, hlavně na útoku, kde jsme nedokázali dobře bodovat. O osudu utkání rozhodl Martin Licek, který hlavně kvalitním servisem tomu družstvu hodně pomohl. Je to play-off, počítá se jakékoliv vítězství.“

Hosté:

Jaroslav Škach (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Vyrovnané utkání, doufám, že stejný výkon předvedeme i zítra. Myslím si, že to Brno bude mít těžké. V tomto zápase jim hodně pomohli střídající hráči. Každý, který tam přišel, tak pomohl, a to byl asi ten hlavní rozdíl.“

Miroslav Malán (trenér VK Benátky nad Jizerou)„Z mého pohledu vyrovnaný zápas. Domácí si pomohli v rozhodujících chvílích servisem, Lickovi se povedla série. Gratuluji Brnu, na tom servisu byli asi o něco lepší.“

Volejbal Brno – VK Benátky nad Jizerou 3:2 (25:22,19:25,25:18,20:25,15:9)

Rozhodčí: Grabovský, Gall

Počet diváků: 730

Sestavy

Domácí: Haník, Hrazdira, Smrčina, Goodell, Sukharev, Klapal, libero Castello. Střídali: Muroň, Licek, Zmrhal, Pražák, Andrianov.

Hosté: Moník, Koláček, Škach, Nesvačil, Veselý, Grus, libero Ticháček. Střídali: Němeček, Motys, Celerýn.