Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Benefiční turnaj Vyber si, vydraž si, zahraj si opět lámal rekordy

 
čtvrtek, 26. listopadu 2015, 19:37

Více než 300 tisíc korun, to je výtěžek čtvrtého ročníku benefičního turnaje v plážovém volejbale s názvem Vyber si, vydraž si, zahraj si, který se uskutečnil o uplynulém víkendu. Částku si rozdělí neziskové organizace Centrum Anabell a Acorus. Nejdražší hráčkou byla Šárka Nakládalová, turnaj ovládla její spoluhráčka Eliška Gálová.

Díky letošnímu ročníku má turnaj na svém kontě už celkem 800 tisíc korun. „Jsem rád, že je komunita beachvolejbalistů takto vstřícná a že má dobré srdce, moc za to děkujeme,“ nechal se slyšet zakladatel a myslitel turnaje, dvojnásobný mistr republiky, Martin Tichý.

V sobotu večer se uskutečnila v Music Clubu Theatro dražba, kdy si zájemci mohli formou klasického přihazování vydražit někoho z české špičky, aby si s ním druhý den v turnaji zahráli. Tentokrát padla nejvyšší částka za aktuálně třetí na republikovém šampionátu Šárku Nakládalovou. Dražitel neváhal nabídnout rovných 70 tisíc korun, což je o 18 tisíc více, než za kolik byla loni vydražena olympionička Markéta Sluková. „Hráči v dražbě mají svou hodnotu a amatéři jsou ochotní za to, aby si s nimi mohli zahrát, zaplatit velké částky,“ dodává Martin Tichý.

Jsem ráda, že i přes neúčast Kiki a Maki v turnaji se povedlo vybrat slušné peníze a částka sedmdesát tisíc předčila veškerá má očekávání. Velký dík patří všem hráčům, ale i organizátorům celé akce,“ říká Šárka Nakládalová s tím, že nečekala, že by se tentokrát opět podařilo pokořit třistatisícovou hranici. To se poprvé povedlo loni, kdy výtěžek činil 335 tisíc korun a za hru s Markétou Slukovou zájemce nabídl tehdy rekordních dvaapadesát tisíc korun. Za její tehdejší parťačku Kristýnu Kolocovou pak šestatřicet tisíc. Kolocová letos kvůli zranění ramene do turnaje nastoupit nemohla, stala se tak alespoň patronkou turnaje a její dres z mistrovství světa v Nizozemsku měl pro dražitele hodnotu 12 tisíc korun.

Šárka Nakládalová si roli nejcennější hráčky vyzkoušela už na prvním ročníku akce před třemi lety, kdy za ni padla částka 15 tisíc korun. Pro zajímavost: celková částka tehdy činila přibližně 60 tisíc korun, což je dokonce o deset tisíc méně, než padlo letos jen za samotnou Nakládalovou. Finální suma se pak oproti úvodnímu ročníku zpětinásobila.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Extraligové týmy se představí v sobotu v Memoriálu Karla Lázničky ve...

středa, 23. září 2015, 10:12

Extraligové týmy Volejbalu Brno, Fatry Zlín a ČZÚ Praha budou spolu s vítězem Slovenského poháru VKP Komárno patřit k...

Na tři body nečekal Jihostroj proti Brnu nijak dlouho

pátek, 6. února 2015, 09:18

Rychle a stručně. Tak se českobudějovičtí volejbalisté vypořádali se svým čtvrtečním soupeřem z Brna, kterému na cestu...

Volejbalové juniorky vyhrály bez ztráty setu kvalifikaci o MS

neděle, 11. ledna 2015, 20:03

V tišnovské hale, kde nebylo jediného volného místečka, vyšel českým hráčkám skvěle úvod rozhodujícího utkání a do...

Juniorky i ve druhém střetnutí kvalifikace MS bez ztráty setu

sobota, 10. ledna 2015, 16:11

Do posledního místečka naplněná tišnovská hala viděla vyrovnaný začátek první setu, když týmy šly do prvního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.

Podle Babiše není výrok Novákové důvodem k zásadním krokům

Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k zásadním krokům, řekl novinářům v Jeruzalémě premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz, zda Novákovou odvolá. Vyjádření ministryně v nedělním pořadu 168 hodin České televize, že data jsou drahá, protože je využívá jen malá skupinka lidí a Češi spíš hledají připojení k wi-fi sítím, považuje za nešťastné.

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.