Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Proběhnout se po brněnském výstavišti? Se Spoteee to není problém

 
neděle, 15. června 2014, 18:16

Několik mladých mužů stojí u hrazdy, další se kolem nich projíždějí na BMX kolech. Tak vypadá nedělní odpoledne na brněnském výstavišti, kde se sešla přibližně čtyřicítka nadšenců. Natáčejí tam novou běžeckou trasu pro projekt Spoteee.

Spoteee umožňuje lidem ve fit centrech běžet na pásu a na obrazovce sledovat reálná prostředí. „Momentálně máme asi dvě stě tras, které postupně dodáváme fit centrům. Každý měsíc od nás obdrží pět nových,“ říká spoluzakladatel Spoteee Petr Krejčí. Lidé se tak proběhnou například v Londýně, Římě, Slovensku nebo ve Vídni.

Trasa po brněnském výstavišti bude mít deset minut a povede jak přes venkovní prostory, tak přes pavilony. „Natáčíme na úseky. Dvouminutový záběr trvá připravit asi hodinu,“ informuje Krejčí. Běžce navíc doprovodí parkouristi z Urban Chasers, Freerun Slovakia, inline, Workout Unity nebo jezdci na BMX kolech TBB-Bike. „Nápad točit na veletrzích vzešel právě od kluků na kolech. Dělali jsme totiž jedno video v lese a oni si stěžovali na terén, kde nemohli dělat triky. Proto jsme domluvili výstaviště,“ vysvětluje Krejčí.

Akce se účastní například David Karas z Urban Chasers. „Líbí se mi ten nápad. Už jsem byl na natáčení jedné trasy před rokem. Je pak zajímavé běžet ve fit centru na pásu a sledovat, jak to dopadlo,“ sděluje Brňan.

Výsledek nedělního natáčení si lidé budou moct vyzkoušet ve fit centrech zhruba za půl roku. „V Brně jsme například v Big1Fitness, BestGym nebo Gold’s Gym,“ dodává Krejčí.

Podívejte se ukázku z trasy na výstavišti:

 


 

Kam dál?

Abraham bere další body za dvanácté místo

neděle, 1. června 2014, 18:02

Brněnský jezdec královské třídy motocyklového mistrovství světa letos až na jednu výjimku sbírá body spolehlivě. Dnešní...

Hanika si dojel pro desáté místo, Kornfeila sestřelil Antonelli

neděle, 1. června 2014, 11:23

Až osmnáctičlenná skupina jezdců dnes bojovala o vítězství v nejslabší kategorii Moto3 na okruhu v Mugellu. Od startu v...

Kornfeil, Hanika a Abrahám zajeli povedenou kvalifikaci

sobota, 31. května 2014, 17:13

Již šestým podnikem pokračuje tento víkend mistrovství světa motocyklů. Velká cena Itálie se tradičně jede na trati v...

Na kuželkářském mistrovství světa se přepisují rekordy

neděle, 18. května 2014, 09:56

Brněnský světový šampionát juniorů v kuželkách má zatím skvělou bilanci. Za čtyři hrací dny v sobotu soutěžící...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.