Počasí dnes15 °C, zítra18 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

Natálie Topičová ovládla kuželkářskou soutěž dorostenek

Druhou medaili získala na Světovém poháru U18 v kuželkách česká reprezentantka Natálie Topičová. Po pondělním stříbru ze soutěže smíšených párů vybojovala v úterý zlato ve finále jednotlivců.

Šestnáctiletá sportovkyně v disciplíně sto dvacet hodů smíšených získala 643 bodů. „Je to neuvěřitelný zážitek. V úterý o medaili rozhodla první šedesátka, která se mi velmi povedla. Dokonce jsem o třiadvacet bodů překonala osobní rekord,“ řekl Topičová.

ČTĚTE VÍCE: Čeští dorostenci získali v kuželkářském mistrovství stříbro

Druhé místo obsadila Slovinka Particija Bizjak, bronz putuje zásluhou Kláry Sedlar na Slovensko. „Chlapecká část finále byla bez české účasti a vyhrál ji Srb Alen Kujundzic. Druhý skončil Martin Janits z Rakouska a třetí byl Radu Gabriel Balaban z Rumunska,“ informovala mluvčí akce Jana Pokorná.

Doplnila, že Česká republika byla zároveň vyhlášená jako nejúspěšnější národ letošního Světového poháru U18.

Autoři

Štítky kuželky, mistrovství, světa, brno, zprávy, sport, 2014, vodova, natalie, topicova, medaile, soutěž, Slovensko, Rakousko, Rumunsko, Česko