Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravští skauti vyhráli celostátní závod

 
středa, 30. září 2015, 15:50

Jihomoravský kraj v celostátním kole Svojsíkova závodu, který o uplynulém víkendu hostil Příbor, reprezentovali dívčí družina Pocem a zopakuj to z Jedovnic a chlapecká družina Vlci z Křtin. Zatímco dívky skončily na šestém místě, křtinští Vlci svou kategorii vyhráli.

Zápolit ve skautské praxi přijelo na 28 družin. Každá z nich musela nejdříve úspěšně absolvovat postupové krajské kolu. „Na závodníky čekalo mnoho úkolů, kde jsme například lezením po skalách prověřovali jejich fyzickou zdatnost, jízda na pramicích testovala jejich zručnost. Samozřejmostí byla zdravověda, šifry nebo také otázky na historii Česka a našeho skautingu,“ popisuje velitel závodu Kryštof Hyvnar. 

Kromě zápolení na soutěžní trati čekal na soutěžní hlídky také modul přežití. „Skupinky společně s doprovodem, který na ně z důvodu bezpečnosti dohlížel, odešly na jeden den do lesa, kde měly pobýt a přenocovat. Zároveň dostaly kilo masa, které si měly vlastními silami uvařit a najíst se,“ uvedl velitel Hyvnar. Právě doprovody skupinek po skončení pobytu hodnotili, jak si soutěžící v lese vedli. 

Podle organizátorů měl celý závod hladký průběh. „U skautů a skautek mě překvapovala dobrá nálada, která tu i přes nepřízeň počasí celou dobu panovala,“ dodal spokojeně Hyvnar.

Z jihomoravského kola, kde se v červnu utkalo takřka 40 soutěžních hlídek z celého kraje, postupuje vždy jedna nejlepší chlapecká a dívčí skupina do celostátního kola. Stejným způsobem se z ostatních krajů rekrutují další soutěžící.

Autor: Michal Rapco

 


 

Kam dál?

Brno a jih Moravy mají v Sáblíkové příkladnou olympioničku pro Rio...

čtvrtek, 24. září 2015, 10:40

Se splněným úkolem – vybojováním startovního čísla pro cyklistické závody za rok v srpnu na letních OH v Riu – se už...

Den náborů a sportovišť láká brněnské děti

úterý, 8. září 2015, 09:26

Prázdninové lenošení školákům skončilo, ale pravdou je, že mnozí z nich si protahovali tělo a sportovali i o...

Hejnová obhájila titul mistryně světa, Veselý skončil osmý

středa, 26. srpna 2015, 14:48

Zuzana Hejnová obhájila titul mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek. Ve finálovém závodě v Pekingu zvítězila...

Brněnské sportovní legendy Švancara s Večeřovou se sejdou na RunTour

středa, 19. srpna 2015, 14:31

On nedávno přilákal při své fotbalové rozlučce na stadion Za Lužánky přes 30 tisíc lidí, ona pro změnu pro Brno získala...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Realitní makléři zřejmě budou muset mít potřebnou kvalifikaci

Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda schválila návrh novely zákona, která mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad.

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.