Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Běžci se chystají pokořit AZ Tower v premiérovém ročníku závodu Shody AŽ nahoru

 
pondělí, 11. května 2015, 13:25

Měsíc po největším běžeckém závodu na jižní Moravě, Brněnském půlmaratonu, připravili jeho organizátoři novou výzvu pro závodníky. V neděli 17. května od 10 hodin mohou zdolat nejvyšší budovu v Česku, brněnský AZ Tower. Běh do schodů z prvního do třicátého podlaží nabídne všem intenzivní zážitek ze sportovního výkonu i jedinečný výhled na jihomoravskou metropoli.

 

 

 

Závod Schody AŽ nahoru jsme připravili pro naši širokou běžeckou komunitu jako zpestření tréninku nebo novou metu k pokoření. Očekáváme hlavně účast odvážných hobíků,“ řekl ředitel závodu Aleš Čtvrtníček.

Ve startovním poli však nebudou chybět ani elitní běžci, jako Tomáš Maceček, který v březnu absolvoval Mistrovství světa v běhu do schodů v katarském Dauhá. Student Masarykovy univerzity, který na něm obsadil celkové 11. místo, trénuje tuto sportovní disciplínu i v Brně. „Schodiště na AZ Tower je spíše mírné, je opravdu běžecké. Na první pohled to může být lehčí, ale i tady platí, že základem úspěchu je dobré rozvržení sil. Čas v Brně očekávám pod tři minuty, " řekl 24letý běžec.

Závodníky mohou přijít povzbudit na start i diváci, pro které bude připraven doprovodný program s prezentací partnerů. Plánovaná je i autogramiáda hokejistů Komety. Na vrchol budovy se však podívají jen závodníci. „Běží se po betonových schodech s cílem ve třicátém poschodí. Odtud se mohou běžci dostat na úplný vrchol budovy a udělat si tam památeční fotku,“ uvedl Čtvrtníček a dodal, že kromě fotografie je pro každého připravena účastnická medaile, občerstvení a pro nejrychlejší tři muže a ženy v celkovém pořadí také finanční prémie.

Organizátoři očekávají startovní pole čítající zhruba tři stovky závodníků. Ti budou startovat intervalově, nejlepších třicet mužů a deset žen plus první tři ze všech kategorií se následně utkají ve druhém, finálovém kole.

Registrace je stále možná online na webu www.pulmaratonbrno.cz/schody-az-nahoru a zájemci se mohou přihlásit i přímo na místě v den závodu.

AZ Tower je se svými 111 m nejvyšší budovou v České republice, byl otevřen v červnu 2013. Nabízí obchodní i kancelářské jednotky a luxusní apartmány. Závod Schody AŽ nahoru se v jeho útrobách koná vůbec poprvé, další informace o něm jsou dostupné na webu www.BehejBrno.com nebo na Facebooku.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Zážitkový noční běh v Brně proběhne i za účasti Zlatého medvídka...

pondělí, 11. května 2015, 09:17

Další noční běh projektu NIGHT RUN odstartuje v Brně již 16. května. Tato sportovní akce se stala tradiční událostí,...

VYTÁHNĚTE INLAJNKY, ZÁVODNÍ SEZÓNA ZAČALA UŽ I NA JIHU MORAVY!

pondělí, 27. dubna 2015, 16:07

Ježdění na bruslích, opatřených kolečky, původně hobby zábava rychlobruslařů, ale i mnoha cyklistů, atletů, hobíků, už...

Větrný Brněnský půlmaraton ovládli domácí závodníci

neděle, 19. dubna 2015, 14:11

Větrné počasí se postaralo o kulisu třetího ročníku Brněnského půlmaratonu, který v sobotu 18. dubna odstartoval z...

Centrum města zaplní běžci Brněnského půlmaratonu

pondělí, 13. dubna 2015, 09:39

V sobotu 18. dubna bude patřit centrum Brna běžcům všech věkových i výkonnostních kategorií. V 11 hodin odstartuje na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.