Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vláda schválila pro MotoGP jen 30 milionů, podle organizátorů to znamená konec

 
středa, 2. července 2014, 12:03

Na dnešní jednání vlády přišel ministr školství Marcel Chládek s plánem získat pro pořádání české motocyklové Grand Prix celkem 40 milionů korun. Přestože se věc zdála hotovou, dnešní zasedání přineslo výsledek 30 milionů. Je takové snížení problém? Podle organizátorů brněnského závodu ano.

Již po prvních zprávách, kdy se hovořilo o čtyřiceti milionech ze státního rozpočtu, deklaroval Automotodrom Brno, že jde sice o částku výrazně nižší, než je pro uhrazení zalistovacího poplatku třeba, ale závod se s největší pravděpodobností pojede. Nyní nad českou velkou cenou znovu visí otazník. Loňský ročník Grand Prix skončil se ztrátou 41,7 milionu korun a již dříve avizovaná částka vrhala Autodrom do další ztráty. S tou byli organizátoři, při vědomí příslibu systémového řešení financování MotoGP v dalších letech, smířeni. Další propad příjmů o deset milionů korun je však silným zásahem do jejich plánů.

Dle vyjádření ředitelky Automotodromu Brno Ivy Ulmanové organizátoři rozhodnuti oznámit společnosti Dorna zrušení záměru organizovat v příštím roce českou Grand Prix. „Nemůžeme se spolehnout na nikoho. Nemám, jak to zkoušet dál. Mluvila jsem s ministry, s premiérem. Nemám kam jít výš," uvedla pro Deník Ulmanová. Spolumajitel brněnského okruhu Karel Abraham starší se vyjádřil ještě důrazněji. Podle něj si vláda prestižního podniku neváží a ztráta závodu bude mít obrovský dopad na všechny zúčastněné.

V reakci na prohlášení Ulmanové a Abrahama vydal hejtman Hašek tiskovou zprávu. "Prohlášení zástupců společnosti Automotodrom Brno považuji za předčasná a jsem jimi nepříjemně překvapen," uvedl Hašek. "Mám pochopení pro únavu pana Abrahama a paní Ulmanové, ale ultimáty a teatrálními kroky se Grand Prix nezachrání. Oni dobře vědí, že jsem velkým zastáncem a fanouškem GP, ale jejich dnešní prohlášení považuji za chybu,“ doplnil hejtman.

Kraj v posledních letech přispěl ve prospěch organizace závodu dohromady 50 miliony korun. Nejedná se však o čistou dotaci, peníze jsou poukazovány na základě obchodních smluv o propagaci kraje a města. S touto částkou jsou tak spojené další náklady organizátorů a je z ní odváděna daň z přidané hodnoty.

 


 

Kam dál?

Víkendové Brno Grand Prix Revival slibuje motoristickou událost roku

pondělí, 30. června 2014, 20:22

Milovali je naši dědové, po nich tátové a nyní je milujeme i my. O čem je řeč? O úžasných strojích kategorie Formule 1....

Sobotní závod v Assenu: Abraham a Kornfeil na bodech, Hanika spadnul

sobota, 28. června 2014, 15:47

Jezdci motocyklového mistrovství světa si v nizozemském Assenu zahráli tento víkend dešťovou ruletu. Tradičně nestálé...

Živě z Assenu: povedená kvalifikace v podání Brňanů

pátek, 27. června 2014, 17:36

Velká cena Nizozemí v Assenu se tradičně jede již v sobotu, a proto o den posunutý program přinesl kvalifikační program...

Hašek chce podporu státu pro brněnskou Grand Prix

neděle, 22. června 2014, 17:52

Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) je přesvědčen, že stát by měl podporovat pravidelné konání brněnského závodu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.