Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šéf MotoGP pozval premiéra na závody, chce pomoci s řešením budoucnosti české GP

 
úterý, 15. července 2014, 15:40

Jednání o budoucnosti brněnské Grand Prix nemají konce. Největší sportovní akce na našem území doslova bojuje o život. O víkendu se v Německu sešla ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová s Carmelem Ezpeletou z promotérské společnosti Dorna a řešili možnosti konání Velké ceny České republiky v roce 2015.

Ulmanová informovala šéfa MotoGP Ezpeletu o stavu vyjednávání o finanční účasti státu na konání závodu mistrovství světa v Brně. Dosavadní kroky vlády vedly k poskytnutí záruky 30 milionů korun, které však ani zdaleka nedosahují výše potřebné pro úhradu tzv. zalistovacího poplatku. Účast v prestižním seriálu je vykoupena investicí a 1,44 milion Eur, které figurují na faktuře od společnosti DORNA, znamenají každoroční boj pořadatelů s napnutým rozpočtem. "Vysoce oceňujeme vstřícné kroky, které vláda a její členové v čele s panem premiérem pro zachování Grand Prix České republiky činí, stejně tak si ceníme podpory, kterou nám vyjadřují představitelé Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna," řekla k finanční pomoci Ulmanová. Také se zároveň omluvila za neadekvátní bezprostřední reakci po překvapivém snížení částky o 25 %.

Ředitelka brněnského závodního okruhu byla nucena podat formální výpověď smlouvy se společností DORNA, zajišťující konání závodu MotoGP v České republice. "Zároveň jsem však pana Ezpeletu informovala, že stále probíhají jednání na úrovni politické reprezentace s cílem vyřešit především systémovou podporu závodu do dalších let. Carmelo Ezpeleta ocenil snahu politické reprezentace zachovat závod Grand Prix České republiky a na základě toho jsme se dohodli, že technické kroky k vypovězení smlouvy budeme činit po osobních jednáních v průběhu letošního ročníku Grand Prix ČR 15. – 17. srpna," dodala Ulmanová.

Carmelo Espeleta vyjádřil podporu dalšího konání závodů motocyklového šampionátu v České republice a chce aktivně pomoci s řešením současné situace. Jako vstřícný krok pozval premiéra České republiky Bohuslava Sobotku na srpnovou Grand Prix ČR, kde by se s ním rád sešel a osobně celou věc projednal.

Brněnský závod je nyní v jistém vzduchoprázdnu, kdy není součástí plánu na příští sezonu šampionátu, zároveň je však česká účast stále možná. Ivana Ulmanová dále vyjádřila obavu, že pokud ČR ztratí pořadatelství závodu MotoGP, bude jeho návrat v budoucnu obtížný, či spíše nemožný. 

 


 

Kam dál?

Abraham bojoval o nejlepší umístění v sezoně, nakonec bral tři body

neděle, 13. července 2014, 19:31

Kategorie MotoGP s brněnským Karlem Abrahamem vystartovala na osychající trať. Po zaváděcím kole se na startovním roštu...

Moto3 na Sachsenringu: Hanika opět padá, Kornfeil bere body

neděle, 13. července 2014, 11:43

Tento víkend se přesunul kolotoč světového motocyklového šampionátu do nedalekého německého Sachsenringu. Závod, který...

Brno GP Revival přilákal na okruh 16 tisíc diváků

pondělí, 7. července 2014, 13:52

Povedenou premiéru má za sebou závodní víkend Brno Grand Prix Revival na Masarykově okruhu. Na souboje historických...

Formule 1 se vrátila na Masarykův okruh - ta historická

sobota, 5. července 2014, 21:19

Návštěvníci dnešního programu na Automotodromu Brno jen těžko mohli litovat svého výletu do kopců za Žebětínem. Jeden...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.