Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na MotoGP by mohlo z rozpočtu jít až 40 milionů

 
pátek, 20. června 2014, 11:43

Brněnská Grand Prix by mohla dostat ze státních peněz až čtyřicetimilionovou dotaci. Tak alespoň hovoří návrh, který je na cestě k projednání ve vládě. Vedle dvacetimilionové dotace, kterou je připraveno uvolnit ministerstvo školství, by mohla Grand Prix získat dalších 20 milionů korun z vládní rozpočtové rezervy ministerstva financí, řekla ČTK mluvčí ministerstva školství Klára Bílá.

Zatím se jedná pouze o návrh, který není oficiálně vládou schválen. Ta zasedá v pondělí 23. června a měla by se jím zabývat.

"Zatím jsme neobdrželi žádnou oficiální zprávu," řekl mluvčí Automotodromu Brno Jiří Smetana. "Za diskutovaných 40 milionů bychom byli rádi, stále je to však jen o něco víc než polovina částky potřebné na zalistovací poplatek promotérovi šampionátu. Dalším problémem je jednorázovost a nouzová povaha tohoto řešení," vysvětlil dále Smetana. Pořadatelé Grand Prix už dlouho bojují za koncepční řešení financování závodu, který je jednou z největších sportovních akcí v České republice. Situace, kdy není jisté konání následujího ročníku, se pravidelně opakuje. "Od začátku žádáme stát o garanci zajištění závodu a tou jednorázová mimořádná podpora z rezervy ministerstva financí a vlády není. Neexistuje žádná záruka, že za rok nebudeme ve stejné situaci," doplnil Jiří Smetana. Organizátoři podle Smetany vnímají nynější návrh jako vstřícné gesto, rozhodující bude však další vývoj.

Stovky motorkářů se dnes v poledne sejdou v Praze na Letenské pláni, aby spanilou jízdu demonstrovali svou podporu Grand Prix v Brně. Nakolik souvisí dnešní zpráva o zamýšlené podpoře závodu právě s tzv. Jízdou na Prahu je otázkou v rovině spekulací. Motorkáři dnes odpoledne dovezou do Poslanecké sněmovny petici se čtyřmi tisíci podpisů. "Cíl je, aby to Praha pocítila, aby zhoustla doprava. Patnáct set motorek bych bral jako úspěch, 2500 bude super. Myslím, že se na těch 2500 dostaneme," řekl ČTK organizátor akce Michal Fojtík.

Zástupce motorkářů přijmou poslanci Petr Adam a Stanislav Berkovec, kteří dlouhodobě motocyklový sport podporují.

 


 

Kam dál?

V pátek projede Prahou několik tisíc motorek na podporu MotoGP

úterý, 17. června 2014, 09:51

Tři tisícovky motocyklů by měly podle organizátorů akce nazvané Jízda na Prahu v pátek dvacátého června dorazit do...

SOUTĚŽ o vstupenky na EuroV8 Series

pondělí, 16. června 2014, 16:20

Ve spolupráci s Automotodromem Brno jsme pro vás přichystali soutěž o dvakrát dvě vstupenky na závody seriálu EuroV8...

Do Brna míří osmiválcové bestie EuroV8 series

neděle, 15. června 2014, 23:05

Na Brněnský závodní okruh již tento víkend znovu zamíří osmiválcové závodní vozy v rámci seriálu EuroV8 Series....

Katalánský závod Abrahamovi vůbec nevyšel

neděle, 15. června 2014, 20:46

Na tento víkend bude chtít jediný český závodník v kategorii MotoGP Karel Abraham rozhodně zapomenout. Velká cena...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.