Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na MotoGP by mohlo z rozpočtu jít až 40 milionů

 
pátek, 20. června 2014, 11:43

Brněnská Grand Prix by mohla dostat ze státních peněz až čtyřicetimilionovou dotaci. Tak alespoň hovoří návrh, který je na cestě k projednání ve vládě. Vedle dvacetimilionové dotace, kterou je připraveno uvolnit ministerstvo školství, by mohla Grand Prix získat dalších 20 milionů korun z vládní rozpočtové rezervy ministerstva financí, řekla ČTK mluvčí ministerstva školství Klára Bílá.

Zatím se jedná pouze o návrh, který není oficiálně vládou schválen. Ta zasedá v pondělí 23. června a měla by se jím zabývat.

"Zatím jsme neobdrželi žádnou oficiální zprávu," řekl mluvčí Automotodromu Brno Jiří Smetana. "Za diskutovaných 40 milionů bychom byli rádi, stále je to však jen o něco víc než polovina částky potřebné na zalistovací poplatek promotérovi šampionátu. Dalším problémem je jednorázovost a nouzová povaha tohoto řešení," vysvětlil dále Smetana. Pořadatelé Grand Prix už dlouho bojují za koncepční řešení financování závodu, který je jednou z největších sportovních akcí v České republice. Situace, kdy není jisté konání následujího ročníku, se pravidelně opakuje. "Od začátku žádáme stát o garanci zajištění závodu a tou jednorázová mimořádná podpora z rezervy ministerstva financí a vlády není. Neexistuje žádná záruka, že za rok nebudeme ve stejné situaci," doplnil Jiří Smetana. Organizátoři podle Smetany vnímají nynější návrh jako vstřícné gesto, rozhodující bude však další vývoj.

Stovky motorkářů se dnes v poledne sejdou v Praze na Letenské pláni, aby spanilou jízdu demonstrovali svou podporu Grand Prix v Brně. Nakolik souvisí dnešní zpráva o zamýšlené podpoře závodu právě s tzv. Jízdou na Prahu je otázkou v rovině spekulací. Motorkáři dnes odpoledne dovezou do Poslanecké sněmovny petici se čtyřmi tisíci podpisů. "Cíl je, aby to Praha pocítila, aby zhoustla doprava. Patnáct set motorek bych bral jako úspěch, 2500 bude super. Myslím, že se na těch 2500 dostaneme," řekl ČTK organizátor akce Michal Fojtík.

Zástupce motorkářů přijmou poslanci Petr Adam a Stanislav Berkovec, kteří dlouhodobě motocyklový sport podporují.

 


 

Kam dál?

V pátek projede Prahou několik tisíc motorek na podporu MotoGP

úterý, 17. června 2014, 09:51

Tři tisícovky motocyklů by měly podle organizátorů akce nazvané Jízda na Prahu v pátek dvacátého června dorazit do...

SOUTĚŽ o vstupenky na EuroV8 Series

pondělí, 16. června 2014, 16:20

Ve spolupráci s Automotodromem Brno jsme pro vás přichystali soutěž o dvakrát dvě vstupenky na závody seriálu EuroV8...

Do Brna míří osmiválcové bestie EuroV8 series

neděle, 15. června 2014, 23:05

Na Brněnský závodní okruh již tento víkend znovu zamíří osmiválcové závodní vozy v rámci seriálu EuroV8 Series....

Katalánský závod Abrahamovi vůbec nevyšel

neděle, 15. června 2014, 20:46

Na tento víkend bude chtít jediný český závodník v kategorii MotoGP Karel Abraham rozhodně zapomenout. Velká cena...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.