Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Moto3 na Silverstone: Kornfeil pátý, Hanika za cílem sestřelil Bastianiniho

 
neděle, 31. srpna 2014, 16:13

Závod Moto3 přinesl velice pěkný výsledek pro zkušeného jihomoravského jezdce Jakuba Kornfeila, a pro Brňana Haniku velice slušné body a nepříjemnou srážku při oslavném kolečku.

Oba naši jezdci si oproti startovním pozicím hned po startu polepšili. Hanika figuroval po dvou zatáčkách na jedenáctém (start z 13. místa), Kornfeil na třináctém místě (start z 16. místa). Čelo závodu vedli staří známí Španělé Rins s Marquézem, ale jak je v Moto3 zvykem, celé jezdecké pole bylo velmi kompaktní a pořadí se měnilo každou vteřinou.

Ve druhém kole vodil svůj motocykl Jakub Kornfeil na desátém, Karel Hanika na třináctém místě. Oba jezdci tak měli v počátku závodu neustálý kontakt se špičkou. Karlu Hanikovi se začala jedenáctičlenná špička trochu vzdalovat a dále bojoval s nejbližšími soupeři McPheem a Guevarou. Jakub Kornfeil se zatím dotáhnul až na šesté místo a brousil si zuby na další postup mladých dravců. Takový vývoj závodu od něj fanoušci už dávno očekávají a dobrý výsledek v podobě první pětky by přišel jako na zavolanou.

Třináct kol před koncem se podařilo rohateckému Kornfeilovi zajet dosavadní nejrychlejší kolo závodu a nadechoval se k předjetí hvězdného Jacka Millera. Karel Hanika zůstával třináctý ve druhé skupině, která se táhla nedaleko za vedoucím chumlem. Neustálými boji je třída Moto3 vyhlášená a nebylo tomu jinak ani na okruhu Silverstone. Nikdo z jezdců neměl šanci uniknout ostatním a každá chybička znamenala pád o dvě nebo tři pozice.

Závod odpočítával deset kol do cíle a obě čelní skupiny jezdců se slily dohromady a Karel Hanika získal novou šanci na postup do nejlepší desítky. Jakub Kornfeil spolehlivě pracoval v první desítce a nakonec oba naši piloti jezdili společně na devátém a desátém místě.

V jedenáctém kole se podařilo Kornfeilovi opět probojovat až na pátou příčku, tu však dlouho neudržel a Miller si ji znovu uzmul pro sebe. Boj našeho jezdce však byl více než sympatický a často se také dostával do záběru kamer. Vzájemným soubojem si však Jihomoravan a Australan nechali odjet špičku o jeden a půl vteřiny a začalo velké stíhání. Proti byl však Francouz Masbou, který sváděl s Kornfeilem velký boj, který nakonec našeho jezdce odsoudil k poklesu až na jedenáctou příčku. To však pro Jakuba dnes nebyla žádná rána a znovu se probil až na páté místo! Takové závody od něj čeští diváci očekávali celou sezonu a dne se konečně dočkali.

Poslední kolo opět přineslo několik soubojů kolo na kolo a první trojice si třikrát vyměnila pořadí. Italské překvapení sezony Bastianini srdnatě bojoval s dvojicí Hond španělského týmu Estrella Galicia. Dvojice na modrých hondách však byla úspěšnější a závod byl dojet v pořadí Rins, Marquéz a Bastianini. Jakub Kornfeil dojel na skvělém pátém místě, Karel Hanika pak na dvanácté pozici! Po projetí cílem došlo k nepříjemné situaci, kdy mladičký Hanika nesledoval situaci před sebou a vrazil do v pořadí třetího Bastianiniho. Oba jezdci se poroučeli k zemi, ale vzhledem k malé rychlosti snad bude vše v pořádku. Nádherný závod přinesl dávku optimismu do žil nejen Jakuba Kornfeila, ale také českých fanoušků. Vzhledem k ostrému boji na čele závodu a nulovému počtu pádů favoritů je pátá příčka perfektním výsledkem!

V celkovém pořadí šampionátu si Jakub Kornfeil polepšil na dvanácté místo, Karel Hanika zůstává osmnáctý. Připomínáme, že neoficiální informace hovoří o pravděpodobném prodloužení smlouvy mezi Hanikou a týmem Red Bull KTM Ajo, Kornfeilova budoucnost zatím není jasná. Doufejme, že bude dnešní výsledek začátkem úspěšného závěru sezony a Kornfeilovi se podaří získat místo v kvalitním týmu i v příštím roce.

 


 

Kam dál?

Marquéz vyhrál všechny závody sezony - v Brně se nevešel ani na bednu!

neděle, 17. srpna 2014, 15:25

Pokud byste si chtěli vsadit na vítěze královské kategorie MotoGP, nejnižší kurz byste našli u jména úřadujícího...

Naši jezdci v Moto3 nezářili, ale body mají

neděle, 17. srpna 2014, 12:55

Po nepříliš vydařené kvalifikaci jihomoravští piloti neházeli flintu do žita a byli odhodláni bojovat o co nejlepší...

Českým pilotům se domácí kvalifikace nepodařila

sobota, 16. srpna 2014, 20:54

Domácím jezdcům se příliš nevydařila kvalifikace na Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně. Jakub...

Přesně tohle jsem si nepřál, ale nevzdávám to, řekl Kornfeil

sobota, 16. srpna 2014, 17:36

Černý scénář pro kvalifikaci se z pohledu Jakuba Kornfeila naplnil v domácí Velké ceně České republiky v Brně....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?