Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Marquéz vyhrál všechny závody sezony - v Brně se nevešel ani na bednu!

 
neděle, 17. srpna 2014, 15:25

Pokud byste si chtěli vsadit na vítěze královské kategorie MotoGP, nejnižší kurz byste našli u jména úřadujícího šampiona Marca Marquéze. Tento Španěl sedlá motocykl s nejvyšším výkonem teprve druhou sezonu, ale již tu první vyhrál a letos v jedenácti dosavadních závodech nenašel pokořitele. Až do dneška!

Jako již tolikrát vyrážel Marquéz z pole position, rychlejší start však měl Andrea Iannone, který několik zatáček celý vláček motocyklů vedl. Před polovinou prvního kola jej však předjel Jorge Lorenzo na Yamaze. Ten vedl až do pátého kola, kdy jej překonal Danny Pedrosa na Hondě. Za nimi se odehrával souboj Marca Marquéze, kterého za žádnou cenu nechtěl pustit Iannone před sebe. Toho využil matador paddocku Valentino Rossi a přiblížil se nejlepší trojici. 

Karel Abraham od začátku jezdil na sedmnácté pozici, díky předjetí Leona Camiera a dvěma pádům v čele závodu postoupil až na čtrnácté. S Camierem jezdil prakticky celý závod a bohužel jim kvůli souboji ujel na další Hondě jedoucí Aoyama. I když se Camier před Abrahama ještě dokázal vrátit, neměl tento jeho výlet delšího trvání a Abája si svou pozici vzal zpět. Domácí jezdec tak získal cenné dva mistrovské body. Se smůlou, která jej obvykle pár kilometrů od domova potkává můžeme takový výsledek považovat za velice povedený.

Vítězství v závodě vybojoval po jisté a bezchybné jízdě Danny Pedrosa ze Španělska, druhé místo bral další jezdec z Pyrenejského poloostrova Jorge Lorenzo, třetí dojel oblíbený Valentino Rossi. Úřadující mistr světa Marquéz nejlepší trojici nestačil a s odstupem dojel čtvrtý.

 


 

Kam dál?

Naši jezdci v Moto3 nezářili, ale body mají

neděle, 17. srpna 2014, 12:55

Po nepříliš vydařené kvalifikaci jihomoravští piloti neházeli flintu do žita a byli odhodláni bojovat o co nejlepší...

Českým pilotům se domácí kvalifikace nepodařila

sobota, 16. srpna 2014, 20:54

Domácím jezdcům se příliš nevydařila kvalifikace na Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně. Jakub...

Přesně tohle jsem si nepřál, ale nevzdávám to, řekl Kornfeil

sobota, 16. srpna 2014, 17:36

Černý scénář pro kvalifikaci se z pohledu Jakuba Kornfeila naplnil v domácí Velké ceně České republiky v Brně....

Čeští jezdci se v prvních trénincích Grand Prix blýskli dobrými časy

pátek, 15. srpna 2014, 19:29

Dvěma čtvrtými místy v prvních trénincích se představily dvě největší české motocyklové naděje Jakub Kornfeil a Karel...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.