Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rekordní účast a souboje s časem, RunTour má za sebou brněnský díl

 
pondělí, 24. srpna 2015, 13:59

Konečně přišlo ochlazení, chválili si běžci při vstupu do areálu Výstaviště BVV v Brně, kde se konal letošní pátý závod běžecké série Česká pojišťovna Mizuno RunTour.

Po tropických vedrech v Olomouci, Hradci a Liberci přišlo konečně na příjemné běžecké teploty a občasný mrak schoval běžce do příjemného stínu. Ten navíc běžci našli rovněž v kamenném zázemí místního Kongresového centra.

Jinak se brněnská RunTour příliš od těch ostatních v letošní roce nelišila. Rekordní účast už snad ani není potřeba zmiňovat. Po zvýšení kapacity se opět lámal závodnický rekord, v jihomoravské metropoli se zvedlo z gauče tisícovku dospělých a na dvě stovky dětských závodníků.

"To je další důkaz, že se RunTour stala srdcovou záležitostí většiny běžců. Ti se navíc podle výsledkových listin na závody vracejí a objíždějí s námi celou republiku. Moc si jejich důvěry vážíme. Je to pro nás motivace závody neustále vylepšovat a přicházet s něčím novým, zajímavým," má jasno Jan Dvořák z organizačního týmu RunTour.

A že je na co se těšit, ukázali organizátoři i tentokrát. Už před závody bavil všechny přítomné místní showman a známý sportovec Petr Švancara. Když ho pak vystřídala v rámci doprovodného programu nejúspěšnější basketbalistka brněnské historie Ivana Večeřová, odcházeli běžci nejen s běžeckými zážitky, ale také dvěma úlovky mezi autogramy.

Vrcholem dne byl pak pro mnohé pěvecký výkon moderátora Adama Nedvídka. Ten se odvážil ukázat nejen své řečnické umění, ale rovněž zanotoval. Ve finále přednesl "hymnu" RunTour a tituloval tak náš seriál mezi první, kteří se vlastní písní pyšní.

Díky rovinaté trati si řada běžců doběhla pro osobní rekord, a to především na pětikilometrové trati. Uvidíme, zda si pro jeho zlepšení dojedou závodníci do Ostravy, kde se 12. září bude RunTour prohánět po železárnách Dolní části Vítkovic. Ve startovní listině stále zbývá na 300 míst, registrovat je možné ZDE.

Tady nešlo o výsledek. Na RunTour zazářily dvě hvězdy na vozíčku

Co na tom, že oba skončili hluboko v poli poražených. Člověk musel ocenit už jen to, že dostali odvahu postavit se na start mezi normální běžce. Eliška Havlíková a Honza Tománek prokázali nesmírnou píli, se kterou se perou se svým osudem.

Oba mají ochrnuté dolní končetiny, oba jsou odkázáni na invalidní vozík a oběma se tak vyhýbá možnost měřit své sportovní výkony s běžnými lidmi. Brněnská RunTour to ale chtěla alespoň na jeden den změnit a dala oběma možnost vyrazit na trať s ostatními účastníky.

"Nebylo to pro nás jednoduché rozhodnutí, protože oba mohou svým pohybem na trati ohrozit jiné běžce. Když nás o to ale oba požádali, museli jsme souhlasit, chtěli jsme jim dopřát ten zážitek, který to ve finále přineslo. A já věřím, že to nakonec bylo fajn i pro jejich soupeře, které to motivovalo k lepším výkonům," vysvětlil tiskový mluvčí seriálu Richard Valoušek.

A jaký to byl zážitek pro samotné handicapované sportovce? "Paráda, moc jsem si to užil. Sice to bylo celkem náročné, protože na trati byla řada zatáček, ale popral jsem se s tím. I reakce lidí kolem trati i na ní byly pozitivní. To do člověka napumpuje spoustu energie a sil nejen do tohoto závodu," přiznal Honza Tománek, jinak velmi úspěšný český handbiker.

RunTour tak opět ukázala, že dokáže překonávat hranice a přivádět k běhu nejen naprosté začátečníky, ale také handicapované sportovce. "Před oběma účastníky je potřeba smeknout klobouk, opravdu byli skvělí, zaslouží si náš obdiv," uzavřel Valoušek.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Motocyklovou GP v Brně navštívil rekordní počet diváků

neděle, 16. srpna 2015, 20:38

Závody Velké ceny České republiky silničních motocyklů v Brně navštívilo v průběhu tří dnů 248.434 diváků, což je...

Magická hranice Grand Prix prolomena, Lorenzo posunul rekord okruhu...

sobota, 15. srpna 2015, 18:43

Plné tribuny Masarykova okruhu sledovaly v sobotu triumfální kvalifikační výsledek dvojnásobného šampiona MotoGP Jorge...

Rossi touží po osmém vítězství na Masarykově okruhu

pátek, 14. srpna 2015, 08:15

Italská hvězda MotoGP Valentino Rossi touží poosmé vyhrát brněnský závod mistrovství světa. Pokud se to vedoucímu...

Abraham se po čtyřech vynechaných závodech MS vrátí v Brně

středa, 12. srpna 2015, 13:05

Motocyklista Karel Abraham pojede víkendovou Velkou cenu České republiky v Brně. Jediný český zástupce v královské...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.