Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Kometa veze z Liberce dva cenné body

Brněnští hokejisté nedokázali ze svých posledních pěti venkovních duelů vybojovat ani jeden bod. Tygři v minulém kole uspěli v důležitém klání na ledě Karlových Varů, úvod úterního střetnutí ale pod Ještědem patřil Kometě.

Již v čase 0:47 vykouzlil Hynek Zohorna hostujícímu celku těsný náskok. Spoluhráč Hruška jej z otočky oslovil přesným pasem a mladý forvard z nadějné pozice nezaváhal. Zanedlouho se Brno radovalo podruhé, dvojnásobnou početní převahu využil Tomáš Svoboda.

Bílí Tygři ovšem mizerně rozehranou partii nevzdali. Začali naopak lépe bruslit a postupem času získali nad protivníkem převahu. Jan Víšek byl několik vteřin úplně sám mezi kruhy. Gólem však skončila až jeho následná střela v přesilovce pěti proti třem, když z těsné blízkosti poslal do sítě Dudův pas.

Trvaj se ve svém brankovišti nenudil ani v příštích minutách, kdy zneškodnil několik pokusů aktivnějšího soupeře. Se střelou Bulíře si ještě brněnský muž s maskou poradil, jednačtyřicet vteřin před koncem první části už ale kapituloval. Tygři přečíslili obranu soupeře a Bortňákovu přihrávku přetavil ve vyrovnávací zásah Petr Kica.

Kometa se z liberecké aktivity oklepala na začátku druhého dějství, hosté si znovu zpět vzali těsný náskok. Zásluhou Jozefa Kováčika využili druhou početní převahu, příklep brněnského beka od modré čáry prolétl až za bezmocného Pince.

Ve třetí třetině končily útočné náznaky obou celků zprvu už ve středním pásmu. S blížícím se koncem základní hrací doby však začalo být rušno převážně u Trvaje, jenž několik šancí soka zmařil. Překonal jej až Petr Kica, který dorazil puk za čáru bruslí. Hlavní sudí ještě konzultoval celou situaci s kolegou u videa a druhý zásah libereckého forvarda v zápase nakonec potvrdil.

Liberečtí toužili po tříbodovém lupu, v závěru si v pásmu vytvořili takřka drtivý tlak. Kica mohl zkompletovat hattrick, jenže bekhendem nezacílil přesně. Kotouč v nadějné příležitosti namířil jen do Trvaje.

O vítězi nakonec rozhodlo prodloužení, bonusový bod přidělil Kometě Juraj Valach, jeho nahození ze střední třetiny dokonale zaskočilo Pince. Brankářova lapačka máchla naprázdno a hosté od 19. prosince bodovali na hřišti soupeře.

HC Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno 3:4p (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Víšek (Duda, Štich), 20. Kica (Čutta, Bortňák), 51. Kica (Bortňák) - 1. Zohorna (Hruška J.), 4. Svoboda T. (Divíšek, Hruška J.), 24. Kováčik (Hruška J., Čermák), 63. Valach. Rozhodčí: Šindler, Hodek - Kajínek, Podrazil.

HC Bílí tygři Liberec: Pinc - Čakajík, Jánošík, Vitásek, Výtisk, Ulrych, Čutta, Štich - Bárta, Dušek, Víšek, Galamboš, Filippi, J. Vlach, T. Urban, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák. Trenér Filip Pešán.

HC Kometa Brno: Trvaj - Žižka, Kováčik, Dujsík, Valach, Bičánek, Švrček, Malec - Erat, Čermák, H. Zohorna, T. Svoboda, Burian, Dlouhý, Koreis, Petrovický, Hruška, J. Svoboda, Wasserbauer, Divíšek, Dočekal. Trenér Zdeněk Venera.

Štítky Tipsport extraliga, Kometa Brno, Bílí Tygři Liberec, lední hokej, HC Kometa Brno, Petr Kica, HC Energie Karlovy Vary, Ještěd, Hynek Zohorna, Tomáš Svoboda, Jan Víšek, Juraj Valach, Jozef Kováčik