Počasí dnes9 °C, zítra11 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Kometa ve Vítkovicích nedostala ani branku. V tabulce se na soupeře bodově dotáhla

Zápas ve Vítkovicích byl duelem o lepší výchozí pozici do play off. A brněnští z něj mohou mít dobrý pocit. Díky dvěma asistencím Martina Nečase a nule Marka Langhamera slaví Kometa vítězství. Tři body ji dotáhly na čtvrté Vítkovice

Zápas rozhodla první třetina. Brněnští udeřii hned z první vážnější akce. V 7. minutě se blýskl Saša Mallet, díky jeho šikovným ručičkám Kometa vedla 1:0. Poté se hra vyrovnala, před koncem třetiny však modrobílí udeřili znovu. Martin  Nečs našel Hynka Zohornu, který ranou z první propálil Dolejše. Tento zásah byl (také díky 28 zákrokům Marka Langhamera) poslední gólovou trefou utkání.

Další kolo extraligy se odehraje až po olympijské pauze. Na konci února zvítá do Brna nejlepší tým základní části Plzeň.

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Mallet (Nečas, R. Zohorna), 20. H. Zohorna (Nečas, Štencel). Rozhodčí: Hribik, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 8544.

Sestavy: Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Urbanec, D. Krenželok, Hrbas, Trška, Výtisk - Dej, Lev, Olesz - Š. Stránský, Mahbod, Szturc - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Pytlík, T. Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Brno: Langhamer - O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mallet, P. Holík, Zaťovič - P. Kratochvíl, J. Hruška, Vincour - H. Zohorna, Nečas, R. Zohorna - Vondráček, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.

Autoři | Foto Kometa Brno, Petr Kotala

Štítky kometa, vítkovice, výhra, HC Vítkovice Ridera, Martin Nečas, Hynek Zohorna, HC Kometa Brno, olympijské hry, HC Škoda Plzeň