Počasí dnes11 °C, zítra15 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek

Kometa počtvrté v řadě vítězná! V napínavé bitvě doma porazila Liberec

Hokejistům Komety vánoční přestávka náramně prospěla. Od té doby totiž jedou jako stroj. Čtvrté vítězství v řadě si připsali ve středu doma proti Liberci. Repríza loňského finále přitom nabídla dramatickou bitvu,

Skóre otevřel už v 7. minutě liberecký Krenželok. Kometa na jednobrankovou ztrátu odpověděla až za 6 minut. Libereckého brankáře zblízka propálil Martin Erat - 1:1. Netrvalo to dlouho a modrobílé šály vlály podruhé. V 15. minutě se totiž do puku opřel Dočekal a Kometa parádně obrátila - 2:1.

Na dobrý výkon Kometa navázala i ve druhé třetině. Ve 28. minutě našel Dočekal krásně Štencela a brněnský bek svou první brankou v sezóně zvýšil na 3:1.

V závěrečné dvacetiminutovce však Liberec zadělal na drama. Čiliaka překvapil Kvapil a Liberec snížil na rozdíl jedné branky. Poté však už brněnský golman pouze exceloval. Kometa tak vyhrála počtvrté v řadě a na čtvrtý Třinec ztrácí jen dva body.