Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Parádní výsledek Havlátovy rozlučky! Výtěžek dresů přinese nemocnici tři sta tisíc korun

 
středa, 6. září 2017, 13:15

Téměř 300.000 korun vynesla dražba dresů z exhibiční hokejové rozlučky Martina Havláta, která se uskutečnila v srpnu v Brně. Peníze dostane Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně na obměnu lůžek. Jedno lůžko stojí i s příslušenstvím kolem 50.000 korun, vymění se jich šest. Nemocnice jich akutně potřebuje vyměnit 30. Nejvíce peněz nabízeli zájemci za dres Jaromíra Jágra, za který dal nový majitel skoro 30.000 korun.

Dražba trvala od poloviny srpna do 4. září. V nabídce byly i dresy Havláta, Tomáše Hertla, Radko Gudase, Petra Mrázka, Ondřeje Paláta, ale i fotbalového brankáře Petra Čecha, který na sebe při exhibici oblékl brankářské betony a postavil se mezi tyče Havlátova týmu. K dostání byly také dresy hráčů mistrovské Komety Brno, kteří se hvězdnému výběru postavili.

Nejvyšší částka atakovala hranici 30.000 korun za Jágrův dres, přes 21.000 korun se suma vyšplhala u Havlátova dresu, více než 12.000 korun stál dres slovenského obránce Zdena Cháry a přes 10.000 brněnského útočníka Martina Erata. „Vím, jaké jméno má Kometa a hlavně jaké má fanoušky. Takový obrovský úspěch aukce mě ale opravdu překvapil a jsem za to nesmírně rád. Lůžka, která pořídíme, budou ve prospěch nejen pacientů, ale i personálu, který o ně pečuje. Moderní lůžka usnadňují ošetřovatelskou péči především ve snadnější manipulaci s pacientem," řekl ředitel nemocnice Martin Pavlík.

Nemocnice má přes 900 lůžek. „Z nich 390 potřebuje obměnu, protože jsou starší více než 10 let. Z toho 30 kusů potřebuje výměnu akutně. Nejstarší mají i přes 40 let," doplnila mluvčí nemocnice Petra Veselá. Nemocnice spolupracuje s Kometou delší dobu. Z dřívější charitativní činnosti hokejistů nakoupila rehabilitační pomůcky nebo lůžka.

Foto Kometa Brno | Zdroj ČTK
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Starší muž odmítal uvěřit, že Brno není...

  • V Brně se pohřešuje mladá Slovenka. Neviděl...

  • Listopadový Ježíšek pro Brňáky! Turbomošt...

  • Pisárky čekají projekty za miliardu. Město...

 
 

Kam dál?

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Kometa zatím v Evropě nepoznala přemožitele 

sobota, 2. září 2017, 19:51

Hokejisté Komety Brno zdolali ve skupině B Ligy mistrů norský Stavanger 4:3 v prodloužení, vyhráli i čtvrtý zápas v...

Tři zápasy, tři výhry. Kometa v Lize mistrů září

pátek, 1. září 2017, 08:00

Hokejisté Komety Brno si připsali v Lize mistrů ve skupině B třetí výhru. V premiéře na domácím ledě zdolali v...

Dresy z Havlátovy rozlučky jdou do online dražby. Výtěžek dostane Nemocnice u sv. Anny

úterý, 15. srpna 2017, 16:44

Dresy obou týmů z brněnské exhibiční hokejové rozlučky s Martinem Havlátem jdou do dražby. Její výtěžek půjde na obnovu...