Počasí dnes10 °C, zítra10 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Mladí hokejisté ve vynikajícím závěru porazili Rusko a berou bronz

Bojovným zápasem s Ruskem skončil dnes v Brně turnaj pěti nejlepších hokejových zemí reprezentací do sedmnácti let. Čeští reprezentanti nakonec berou uspokojivé třetí místo, když v infarktovém závěru posledního zápasu dvěma góly otočili zápas s Ruskem. Turnaj nakonec vyhráli Švédové, následovaní Američany.

Čeští mladíci potěšili téměř tři tisícovky fanoušků v brněnské DRFG Areně neskutečným obratem v samém závěru turnaje.

S ruským výběrem sice již od 18. minuty díky nádherné trefě Chovanova prohrávali. Po celý zápas však čeští reprezentanti hráli útočný, aktivní hokej. Svého soupeře dokonce přestříleli v poměru 42:18. Zúročení ale přišlo v posledních minutách.

V 58. minutě se k odraženému puku ze závaru mezi kruhy dostal Gajarský a svižnou střelou k tyči vyrovnal. Sotva stihla brněnská hala vychladnout, už byla zase na nohou. Po pouhých 25 vteřinách neudržel ruský brankář puk a Malík snadným doklepnutím do prázdné brány vystřelil české reprezentaci třetí místo.

Turnaj pěti zemí vyhráli Švédové. Druzí skončili Američané, naděje z Finska obsadily čtvrté místo a Rusové skončili v Brně poslední.