Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

DRFG aréna má nejmodernější mantinely a osvětlení v celé republice

 
pondělí, 22. července 2019, 14:00

Velkými změnami za víc jak 10 milionu korun prošla během hokejových prázdnin víceúčelová hala DRFG. Kromě bezpečnějších mantinelů a úspornějšího osvětlení došlo také k modernizaci střídaček a dalšího vybavení. Tím ale rekonstrukce nekončí. V plánu je i výstavba parkovacích míst, nová střecha nebo chladící technologie.

Oblíbená brněnská hala musela zmodernizovat své vybavení. Kvůli změnám pravidel Mezinárodní federace ledního hokeje, tak došlo k instalaci nových mantinelů. „Mantinely mají vyšší ochranná plexiskla, jsou pružnější, bezpečnější a splňují parametry IIHF,“ komentuje nové vybavení předseda představenstva firmy Starez-Sport Antonín Crha.

Nové mantinely jsou unikátní v tom, že u dospělých hráčů jsou schopny snížit úrazovost až o 50 procent, u dětí kolem 30 procent. Mantinely jsou výrazně snížené zhruba o 20 centimetrů. Naopak plexisklo je zase výrazně zvýšené, čímž dochází ke zvýšené bezpečnosti z hlediska diváků.

Mantinely za necelých 6 milionu korun umožní vytvořit úzké kluziště

Bývalá hala Rondo je tak první hala v České republice, která díky novým mantinelům umožňuje upravit lední plochu jak pro evropský, tak i americký standard. „Zatím zůstáváme u původního rozměru kluziště 28 x 60 metrů. Úzké kluziště zatím platí pouze pro mezinárodní soutěže, nicméně do budoucna jsme připraveni,“ dodala obchodní a marketingová ředitelka klubu Kometa Group Lenka Plšková.

Kromě výměny samotných mantinelů se hala pyšní i modernějšími střídačkami pro hráče, trestnými lavicemi, prostory pro časomíru a sítěmi. Nové vybavení celkem za 5,8 milionu korun zaplatila firma Starez – Sport, která vlastní DRFG arénu od roku 2005.

Modernizace se dočkalo i osvětlení

Nové osvětlení bylo také nutností. Světla totiž nesplňovala předepsané parametry. Poslední dvě sezóny tak hrála Kometa v rámci výjimky extraligy. „Nové osvětlení bylo nutné nejen pro vylepšení požitku ze sledování hry, ale také pro snížení nákladů na provoz haly. Také pomůže ke kvalitnějším televizním přenosům,“ sdělil první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík. Nové osvětlení financovalo Statutární město Brno částkou přes 5 milionu korun.

Výměnou mantinelů a osvětlení ale rekonstrukce nekončí. V plánu do budoucna je i výstavba přibližně 35 parkovacích míst mezi arénou a krasobruslařskou halou. Vznikne zároveň i automatická vjezdová brána. Úprava parkovací plochy za 1, 8 milionu korun bude dokončena na začátku září letošního roku.

Plány do budoucna počítají s novou střechou, chladící technologií nebo kamerovým systémem

Dalšími významnými projekty, které by chtěla firma Starez-Sport uskutečnit je nová chladící technologie, střecha a vnitřní kamerový systém.  „Současná chladící technologie je na hranici životnosti, má před sebou ještě zhruba tři roky.  Jedná se však o ekonomicky velmi náročný projekt v řádech desítkách milionů. Rádi bychom ji udělali příští nebo přespříští rok,“ popsal plány do budoucna Crha. 

Plánů k modernizaci haly tak není málo. Přitom Brno v příštích letech plánuje za více než miliardu korun postavit na výstavišti novou multifunkční halu, kde by hrála právě Kometa. Vzhledem k vývoji hokeji v Brně a zvyšujícímu se počtu mládežnických týmů se však počítá s DRFG arénou i na dále. „Abychom byli dlouhodobě úspěšní, jak město, tak i klub tak by dál Rondo zůstalo kluzištěm s multifunkčním využitím. Investice jsou tedy nutné, protože počítáme, že bude Rondo dál sloužit nejen hokeji,“ dodal Hladík.

 


 

Kam dál?

Kometa hlásí zvučnou posilu! Od nové sezóny bude za Brno válet Tomáš...

pondělí, 22. července 2019, 10:06

Kometa dokázala ulovit velmi zvučnou posilu. Za brněnský klub bude po loňském střídavém startu nově naplno nastupovat...

Konec brněnského kapitána. Leoš Čermák končí hráčskou kariéru, v...

úterý, 2. července 2019, 13:14

Hokejový útočník Leoš Čermák ukončil v 41 letech kariéru. Posledních osm sezon působil odchovanec Třebíče v Kometě,...

Potvrzeno! Česko bude hostit hokejový šampionát v roce 2024. Brno má...

pátek, 24. května 2019, 11:15

Česká republika bude hostit Mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Rozhodl o tom dnes kongres Mezinárodní hokejové...

Hokejový svět zasáhla smutná zpráva! Hokejový brankář a brněnský...

úterý, 7. května 2019, 15:05

Nejen hokejový svět dnes odpoledne zasáhl smutná zpráva. Dvojnásobný český mistr, hokejový brankář a brněnský rodák...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.