Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z nebe do pekla a zpět. Do kin vstoupí unikátní dokument o brněnské Kometě

 
neděle, 27. ledna 2019, 14:00

Koncem února vstoupí do kin dokumentární snímek Kometa:film o brněnském hokejovém klubu, který je držitelem rekordních třinácti mistrovských titulů. Podtitul snímku zní Z nebe do pekla a zpět.

Dokument mapuje současný fenomén brněnského sportu a líčí mnohdy složitou a náročnou cestu od existenčních starostí až na současné výsluní. Při jeho tvorbě bylo natočeno několik desítek hodin výpovědí a svědectví, ne všechny se do filmu vešly.

„Natáčení bylo místy stejně trnité jako sama mapovaná cesta k hokejovému trůnu. Nebylo nijak obtížné přesvědčit respondenty, kterých nakonec hovořilo asi čtyřicet. Obtížnější bylo otevřít některá konkrétní témata," přiblížil producent Petr Vozdecký ze společnosti Pixels Production, která spolu s klubem snímek koprodukovala a měla na starosti jeho výrobu.

Majitel Komety Libor Zábranský, který klub vytáhl z velkých existenčních potíží, poskytl tvůrcům neobyčejně dlouhý rozhovor a nechal je nahlédnout i na porady trenérů a do kabiny prvního mužstva.

Slavnostní premiéra snímku Kometa:film se uskuteční 28. února v brněnském Univerzitním kině Scala. Na čtyřech lednových a únorových zápasech Komety se bude losovat o část vstupenek, o další distribuci klub teprve rozhodne.

Napsal(a) ČTK | Foto Kometa Brno
 


 

Kam dál?

VIDEO/GÓLY: Erat geniálním gólem pobláznil O2 arénu! Kometa veze ze...

středa, 23. ledna 2019, 08:55

Naprosto nevídaná paráda. Kometa vyhrála ve šlágru kola na Spartě, na tom by ještě moc nevídaného nebylo. O závěrečný...

VIDEO/GÓLY: Kometa bojovala s Libercem až do posledních vteřin. Tři...

neděle, 20. ledna 2019, 20:17

V dalším extraligovém kole zavítali na brněnský led hokejisté z Liberce. Po bezbrankové první třetině se ve druhé části...

Kometa vypraví další modrý expres. Vlak pro tisíc fanoušků vyrazí na...

středa, 16. ledna 2019, 13:49

Zhruba rok po své premiérové jízdě vyrazí speciální modrobílý vlak v pátek na další cestu. Po pražské O2 areně se...

VIDEO/GÓLY: Mladý talent Lukáš Dostál vychytal v Kometě svou první...

sobota, 12. ledna 2019, 09:55

Ve svém čtvrtém domácím extraligovém utkání v řadě přivítala Kometa na svém ledě karlovarskou Energii. Brňané, jejichž...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.