Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Kometa dostala na ledě Olomouce sedmičku

Na tohle malé moravské derby bude chtít určitě Kometa co nejrychleji zapomenout. Především kvůli hrůzné první třetině, po které prohrávali brněnští již o tři góly, odjížděli nakonec z Olomouce se sedmi góly na kontě.

Předposlední zápas základní hrací části nebyl rozhodně tím, na který by fanoušek Brna rád vzpomínal. Po prvních dvou třetinách totiž v olomoucké "Plechárně" svítil stav 4:0 pro domácí. V poslední třetině sice brněntí zásluhou Krejčíka a Štencela alespoň snížili, domácí však přihodili tři góly navrch a konečný výsledek se tak zastavil na skóre 7:2 pro Kohouty.

Kometa drží před posledním kolem 5. místo, na 4. Vítkovice ztrácí 3 body. Poslední zápas základní hrací části odehraje Kometa v neděli v DRFG Areně s Litvínovem.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 7:2 (3:0, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 2. J. Káňa (Skladaný), 3. Holec (Vyrůbalík, Mráz), 20. Burian (Strapáč), 31. J. Knotek (Eberle), 50. J. Knotek (Škůrek, Laš), 56. J. Galvas (Jergl, J. Knotek), 57. Škůrek (Burian, Strapáč) - 41. Krejčík (Zaťovič, P. Holík), 49. Štencel (P. Holík). Rozhodčí: R. Svoboda, Kubičík - Pešek, J. Svoboda. Vyloučení: 6:3, navíc L. Galvas (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas. L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Ostřížek, J. Káňa - Jergl, Mráz, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Štencel - M. Erat, P. Holík, Zaťovič - Haščák, J. Hruška, R. Zohorna - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vincour, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Horáček.

Autoři | Foto Olomoucká Drbna, Michaela Valsová

Štítky Kometa, Olomouc, prohra, SK Sigma Olomouc, FC Zbrojovka Brno, MFK Vítkovice, HC Verva Litvínov, HC Olomouc, HC Kometa Brno, DRFG Arena