Počasí dnes17 °C, zítra20 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa

Brněnští fotbalisté slaví první jarní vítězství

Zbrojovka Brno ukončila sedmizápasové čekání na výhru, když dokázala před vlastními fanoušky porazit Sigmu Olomouc 2:0. Domácím cestu za vítězstvím hodně usnadnil svou nedisciplinovaností Adam Varadi, jenž byl v 68. minutě vyloučen.

V úvodní pětačtyřicetiminutovce se diváci žádné branky nedočkali. Nejblíže ke vstřelení gólu měl po čtvrt hodině hry domácí útočník Kroupa, jenže ten svou šanci nevyužil. Olomouc si výraznější příležitost během první půle nevytvořila.

Ve 48. minutě předvedl hostující Varadi parádní akcí, když potáhl míč po levé straně, následně jej vrátil pod sebe na nabíhajícího olomouckého útočníka Doležala, který ale domácího brankáře nepřekonal.

V 68. minutě byl Adam Varadi ústřední postavou znovu, to když se ohnal po jednom z brněnských hráčů a okamžitě uviděl červenou kartu. Domácí dokázali zužitkovat přesilovku třináct minut před koncem, kdy Pavel Mezlík střelou o tyč poslal Zbrojovku do vedení.

V 86. minutě pobyla na trávníku sotva minutu domácí ikona Petr Švancara a byla z toho druhá branka v olomoucké síti. Brněnský útočník dostal ideální pas do běhu, přesprintoval půlku hřiště a poté nedal Zlámalovi šanci.

Zbrojovka Brno – SK Sigma Olomouc 2:0 (0:0)

Branky: 77. Mezlík, 86. Švancara. ŽK: 3:3 (Buchta, Frejlach, Brabec - Navrátil, Varadi, Vepřek). ČK: 68. Varadi. Rozhodčí: Ardeleánu – Paták, Mokrusch. Diváci: 3521.

Brno: Doležal – Buchta, Pernica, Brabec, Husár – Mezlík, Zavadil, Frejlach (63. Sus), Lutonský (88. Škoda) – Marković, Kroupa (86. Švancara). Trenér: Ludevít Grmela.

Olomouc: Zlámal – Koutný, Dreksa, Šindelář, Vepřek – Houska, Ordoš (74. Hořava), Pospíšil – Petr (83. Javůrek), Doležal, Navrátil (46. Varadi). Trenér: Roman Pivarník.

Štítky FC Zbrojovka Brno, SK Sigma Olomouc, Gambrinus liga, 23.kolo, sezóna 2012/2013, Adam Varadi, Petr Švancara, Pavel Mezlík, HC Olomouc, HC Kometa Brno, HC Škoda Plzeň, Roman Pivarník, Ludevít Grmela