Počasí dnes9 °C, zítra12 °C
Úterý 19. března 2024  |  Svátek má Josef

Premiéra na jedničku! Zbrojovka pod novým koučem přejela Varnsdorf 4:1

Vynikající premiéru si před domácími fanoušky v pátek večer připsal nový trenér Zbrojovky Machálek. Soupeře z Varnsdorfu přejela Flinta vysoko 4:1

Domácí se v prvním zápase pod Machálkem chtěli předvést, jako první si však gólovou šanci vypracoval Varnsdorf. Rohový kop Bredy se stáčel přímo ke vzdálenější tyči a Floder měl co dělat, aby míč v cestě do branky zastavil. Odpovědět na šanci Bredy se snažil Růsek, jehož rána minula břevno. Další šance se začaly tvořit s blížící se třicátou minutou. Nejprve se po rohu jen těsně neprosadil Růsek a posléze se už skóre měnilo. Po Šumberově pokusu se k míči dostal Jakub Přichystal a efektním způsobem posunul ukazatel skóre ve prospěch domácích - 1:0.

Srovnat mohl po rychlé akci Ondráček, ale sám před Floderem zaváhal a gólman Brna si poradil. A záhy přišel trest. Prudký Eismannův centr z levé strany našel úplně volného Antonína Růska, jehož zakončení nemohlo být jiné, než gólové - 2:0. Ještě lépe to pro domácí mohlo vypadat v devětatřicáté minutě, ale Šural hlavou zamířil těsně nad branku. Poločas uzavřel pokutový kop, který vybojoval Jakub Přichystal. Jeho zahrání si vzal na starost Ondřej Vaněk a v duelu dvou V nedal svému sokovi, brankáři Vaňákovi, žádnou šanci - 3:0. Poločas tak ovládla Zbrojovka poměrem 3:0.

Ve druhé půli nahradil Kršku Štepanovský a Zbrojovka se snažila o další ohrožení Vaňákovy klece. Jako první se po chybě obrany Varnsdorfu tlačil do zakončení Přichystal, od druhého zásahu v zápase jej dělilo jen opravdu málo. Z ničeho nic přišlo snížení. Na konci rychlé akce hostí stál David Breda, který poslal míč za bezmocného Flodera. O rychlou odpověď se snažil střídající Adam Fousek, ale nadvakrát nezvládl ve svém úniku překonat Vaňáka v bráně Varnsdorfu.

V sedmasedmdesáté minutě zažila Srbská klinickou smrt, když se míč dostal ve vápně k volnému Micovčákovi, jehož rána naštěstí pro Brno zamířila mimo. Brno se v závěrečných minutách snažilo o další zásah do soupeřovy sítě a nepříliš daleko tomu byl Adam Fousek, který z velké dálky provětral Vaňákovy rukavice. Definitivní podobu dal výsledku Jakub Přichystal, který si našel výborný centr Štepanovského a v pádu usměrnil míč za záda gólmana. V posledních minutách se dostal do šance Patrik Schön, ale jeho střelu do prázdné branky fantasticky vytáhl Floder a výsledek se tak již neměnil.

Foto Zbrojovka Brno | Zdroj Zbrojovka Brno

Štítky zbrojovka, varnsdorf, FK Varnsdorf, Jakub Přichystal, FC Zbrojovka Brno, Adam Fousek, Breda, Ondřej Vaněk, David Breda

Premiéra na jedničku! Zbrojovka pod novým koučem přejela Varnsdorf 4:1  |  Fotbal  |  Sport  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje