Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno odkoupí sportovní areál v Ivanovicích za 45,5 milionu korun

 
středa, 18. září 2019, 15:50

Ve středu 11. září odsouhlasili brněnští radní koupi sportovního areálu v Ivanovicích. Ke koupi ho nabídl dosavadní vlastník pozemků, kterým je Tréninkové centrum mládeže 1. FC Brno, s. r. o.

Velká rekonstrukce

Sportovní areál tvoří 2 fotbalová hřiště, víceúčelové hřiště a víceúčelová stavba, ve které jsou umístěny šatny, ubytování, kanceláře a také parkoviště. V zimě je navíc na ploše víceúčelového hřiště umístěna nafukovací hala. Brno získá spolu s pozemky i veškeré vybavení posilovny a hřiště včetně nábytku, které získalo darem.

Kvůli celkovému opotřebení je však potřeba uvažovat nad opravou. „Je to pěkné tréninkové centrum, ale rekonstrukci už potřebuje. Třeba povrch umělých hřišť už není ideální a v některých kabinách jsou rozpadlé skřínky,” vyjádřil se bývalý hráč Zbrojovky Štěpán Rajsigl, který zde na hřištích strávil během působení v mládežnickém týmu spoustu času.

Opravy nesmí ohrozit běžný provoz

Město momentálně zvažuje, zda oprava bude pouze lokální s cenou do 3 milionů korun, nebo celohřišťová, která by měla stát odhadem 10 milionů.

Podle radního pro oblast školství a sportu Jaroslava Suchého by nemožnost využívání sportovního areálu v Ivanovicích měla hlavně zásadní a velmi negativní vliv na další fungování klubové akademie Zbrojovky Brno i Regionální fotbalové akademie, proto ať už se město rozhodne pro jakoukoliv z variant rekonstrukcí, nesmí žádná narušit běžný provoz sportoviště.

V současné době jsou hřiště využívána především pro tréninky mládežnických celků Zbrojovky Brno. Radní plánují, že by sportovní areál v budoucnu mohly využívat všechny brněnské fotbalové kluby.

V zimním přípravném období je pak k dispozici také ostatním brněnským i mimobrněnským fotbalovým klubům a úzce také navazuje na ZŠ Měšťanská, kde má klub zřízeny sportovní třídy a kde jsou také třídy Regionální fotbalové akademie Jihomoravského kraje. 

„Škola tento areál využívá pouze na základě dohody s klubem FC Zbrojovka Brno, takže jakákoliv změna v užívání či rekonstrukce by sportovní přípravu našich žáků ohrozit neměla,” tvrdí ředitel ZŠ Měšťanská Petr Opletal.

Rekonstrukce by mohla ohrozit dotace

Problém by nastal spíše u Zbrojovky i Regionální fotbalové akademie, jejichž trenérské zabezpečení je z velké části hrazeno z příspěvků Fotbalové asociace České republiky (FAČR). „Bez sportovního střediska by bylo téměř jisté, že by FAČR podporu zmíněných akademií zrušila. Všichni talentovaní fotbalisté by poté zákonitě přešli do klubů a ty by pak tyto věkové kategorie musely financovat ze svých prostředků, což by významně zatížilo jejich rozpočet. Jsem velice rád, že k tomu díky rozhodnutí rady nedojde,“  dodává Jaroslav Suchý.

Napsal Michaela Galuszková | Foto Zbrojovka Brno
 


 

Kam dál?

Brněnské derby ovládla Zbrojovka. Marvany porazila před zaplněnou...

sobota, 14. září 2019, 16:32

Brno zažilo po letech opět městské fotbalové derby. Zbrojovka vyzvala na Srbské líšeňské Marvany a před zaplněnými...

Brněnské šampionky vstupují do nové sezóny. Hráčky amerického fotbalu...

středa, 11. září 2019, 19:30

Amazonky z Brna nepoužívají k boji luk ani kopí, ale chrániče a promyšlenou taktiku. Trojnásobné mistryně republiky v...

SOUTĚŽ: Brno čeká poprvé ve druhé lize městské derby. Zbrojovka doma...

středa, 11. září 2019, 11:51

Po dlouhé době má brněnský fotbalový fanoušek důvod se opravdu těšit na fotbal. V sobotu čeká totiž Brno po dlouhých...

Zpátky za Lužánky! Na stadecu se utkají legendy, do prodeje jdou...

pondělí, 9. září 2019, 15:35

Legendární lužánecký stadion opět ožije fotbalem! A vrátí se na něj legendy, kteří pamatují desítky tisíc fanoušků na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.