Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Královopolské basketbalistky vyhrály poprvé v historii Středoevropskou ligu

Basketbalistky KP Brno porazily ve finále Středoevropské ligy Piešťanské Čajky 65:53 a jsou po Trutnovu teprve druhým českým týmem, který tuto soutěž v její devítileté historii vyhrál. V zápase o bronz prohrála Ostrava s rakouským týmem Flying Foxes Post 71:76.

Brňanky rozhodly finálový zápas ve třetí čtvrtině, v níž se jim podařilo otočit průběh. Agresivněji bránily i zpřesnily koncovku. „V prvním poločase náš výkon poznamenala nervozita. Často jsme soupeřkám zbytečně odevzdávali po chybách v rozehrávce míče, v závěru už jsme měli zápas pod kontrolou," řekl trenér KP Marian Svoboda.

Hlavními tahounkami brněnského týmu byly přesně střílející Kopecká s Peckovou, která se prosadila i v doskakování. „Vítězství ve Středoevropské lize považujeme za jeden z největších úspěchů našeho klubu v posledních letech," uvedl předseda představenstva Richard Foltýn. Před čtyřmi lety skončily basketbalistky KP v této soutěži na třetím místě.

Zdroj: ČTK, KP Brno

Štítky basketbalista, VK Královo Pole, NH Ostrava, Trutnov, historie, Marián Svoboda