Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Moravskoslezští hasiči se stali suverény mistrovství republiky

 
pondělí, 29. srpna 2016, 08:37

Hasiči z Moravskoslezského kraje se stali suverény 45. mistrovství České republiky v požárním sportu družstev. Ve dvou ze čtyř disciplín zvítězili a ve zbylých dvou byli vždy mezi třemi nejlepšími. 

Mistrovství v Brně se účastnili jak profesionální hasičské sbory, tak v samostatných kategoriích dobrovolné sbory rozdělené na muže a ženy.

Třídenní klání začali pouze profesionálové v pátek na náměstí Svobody, kde měli postavenou čtyřpodlažní cvičnou věž, na niž se museli vyšplhat. Právě v této disciplíně byli nejlepší celkoví vítězové, druzí byli hasiči Plzeňského kraje a třetí z Vysočiny.

Na víkend se soutěže přesunuly na stadion VUT Pod Palackého vrchem, kde se dalších disciplín účastnily i sbory dobrovolných hasičů. V sobotu byly na pořadu stometrové běhy s překážkami jednotlivců a čtyřčlenných štafet. V nich padly národní rekordy. V běhu sólo jej nyní drží časem 15,97 vteřiny Šárka Jiroušová ze sboru v Poniklé a štafeta děvčat z Chválenic na Plzeňsku časem 61,13 vteřiny.

Nejblíže klasickému zásahu je požární útok. "Soutěží sedm členů. Při přípravě nachystají na základnu požární stříkačku, tři kusy B hadic, čtyři kusy C hadic, rozdělovač, dvě proudnice a dvě savice 2,5 m dlouhé a sací koš. Čtyři metry od základny je vodní zdroj a 95 metrů od osy základny jsou dva nástřikové terče," popsali organizátoři. Cílem akce je zasáhnout terče. Mezi profesionály byli nejlepší hasiči ze Zlínského kraje. Za tři dny se klání hasičů z celé republiky zúčastnilo 700 závodníků.

Kompletní fotografie z mistrovství naleznete zde.   

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Mistrovství světa v biketrialu se po třech letech vrátí do Blanska

úterý, 26. července 2016, 13:38

Na začátku srpna bude město Blansko hostit celý týden Mistrovství světa v biketrialu. Pořadatelem tohoto významného...

Brnem večer projede Tour de Franz. Míří k papeži

středa, 20. července 2016, 12:51

Dnes v 19 hodin přijede do Brna malý cyklistický peloton Tour de Franz. Na nádvoří Nové radnice na Dominikánském...

V Brně bude příští rok olympiáda dětí a mládeže

čtvrtek, 28. dubna 2016, 08:36

Do Brna zavítají příští rok Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže. Uskuteční se od 24. do 28. června ve 23 sportech...

Pro začátečníky i rychlejší: Kohoutovice otevírají kolečkářům!

čtvrtek, 14. dubna 2016, 09:08

Tři veřejné závody – každý měsíc jeden – jsou šancí pro všechny kolečkové bruslařky a bruslaře, dítka, mládež i...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.