Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Padl nový rekord. Petr Beneš sjel AZ Tower na jednokolce

 
pátek, 16. srpna 2019, 17:58

O nový český rekord se postaral Petr Beneš z Blatné, který v pátek 16. srpna sjel na jednokolce schody v nejvyšší budově České republiky AZ Tower. 632 schodů zdolal za necelých patnáct minut a to hned na první pokus.

Petr Beneš má na kontě hned několik rekordů. V březnu například sjel a seskákal svatohorské schody spojující Příbram s poutním areálem Svatá Hora. Teď se rozhodl sjet brněnský AZ Tower, což se mu povedlo na první dobrou i přes bolest pravého kotníku, který při sjezdech Beneše trápí.

Třicet pater, 632 schodů

Trasu třiceti poschodí čítající 632 schodů sjel český rekordman na jednokolce v čase 14:51:20. Rekord uznala pelhřimovská agentura Dobrý den, která spravuje českou evidenci unikátních výkonů a kuriozit. „Bál jsem se, že budou schody klouzat. Je to těžké, když člověk na vybraných schodech nemůže trénovat.  Takže jsem se připravoval pouze z fotografií a jednou týdně jsem sjel schodiště. Jinak žádný speciální trénink jsem neměl,“ řekl Petr Beneš.

Petr Beneš je tak v současnosti prvním Čechem, který AZ Tower zdolal. „Žádost o vytvoření nového rekordu jsem si podal sám. V podstatě jsem tento rekord sám vymyslel,“ dodal Beneš. Kritéria pro uznání sjezdu se tedy musela vymyslet. „Protože doposud nikdo AZ Tower na jednokolce nesjel nebyly zde žádná kritéria, která by se musely dodržet. Proto jsme povolili kontakt rukou zdi, aby se pan Beneš mohl otočit na další schodiště nebo mohl brzdit,“ popsala kritéria komisařka agentury Dobrý den Barbora Vaňková, která na celý průběh rekordu dohlížela.

Jednou nahoru, podruhé dolů

Beneš nebyl na schodech AZ Tower poprvé. V roce 2013 si zde zajistil další rekord. Tehdy 715 schodů vyskákal a to, za 27 minut a 49 vteřin. Na jednokolce začal jezdit v roce 2003. Tehdy to byl jen doplněk k cyklotrialu. „Ze začátku jsem si to chtěl jen zkusit. Pak mě to ale začalo bavit a drží mě to do teď. Navíc jsem začal v době, kdy to moc lidí nedělalo,“ popisuje začátky Beneš. Jeho šestnáctiletá kariéra je bohatá. Mezi další rekordy patří například pokoření Nuselských schodů nebo Petřínské rozhledny.

 


 

Kam dál?

Adam Ondra vybojoval v Japonsku titul mistra světa!

čtvrtek, 15. srpna 2019, 14:12

Adam Ondra potřetí mistrem světa! Fenomenální brněnský lezec dnes odpoledne vybojoval titul mistra světa v lezení na...

Do Brna se vrací první česká zlatá olympijská medaile.Vybojoval ji...

středa, 17. července 2019, 21:30

Poprvé na olympiádě v Paříži vlála na nejvyšším stožáru československá vlajka a hrála se národní hymna 20. července...

Milujete fotbal, ale nechce se vám běhat na velkém hřišti? Zapojte se...

středa, 3. července 2019, 10:19

Malý fotbal, nebo malá kopaná, chcete - li, je v poslední době velmi rozšířený a oblíbený sport, který nabízí vyžití...

Přibývá mladých sportovců, radní schválili dotace na tělovýchovu

pátek, 14. června 2019, 12:20

Žádosti o dotace pro oblast tělovýchovy a sportu, včetně sportování mládeže, schválila dnes Rada města Brna....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.