Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Milujete fotbal, ale nechce se vám běhat na velkém hřišti? Zapojte se do další sezóny brněnské malé kopané

 
středa, 3. července 2019, 10:19

Malý fotbal, nebo malá kopaná, chcete - li, je v poslední době velmi rozšířený a oblíbený sport, který nabízí vyžití široké základně lidí. V moravské metropoli organizuje Brněnský svaz malé kopané soutěže již od roku 1998, kdy otevřel první ligu mužů pro čtyři celky. Právě skončené sezóny se zúčastnila stovka týmů a více než 1500 aktivních hráčů a hráček všech věkových kategorií. Malá kopaná je sport pro všechny věkové kategorie. Pro ty nejmenší nabízí Brněnský svaz malé kopané dvě soutěže juniorů (starší a mladší), pro studenty vysokých škol tři univerzitní ligy, dále pět mužských soutěží a také ligu žen.

Nejlepší týmy z Brna míří na celonárodní šampionát

Jde sice o amatérský sport, ve kterém hraje prim zábava, setkávání s přáteli a chuť se hýbat, své si tu ale najde každý, protože možnost postupu pro ty více soutěživé a talentované tu také existuje. Nejlepší týmy z Brna totiž mají možnost každoročně se zúčastnit klubového mistrovství ČR, které pod názvem Český národní pohár organizuje Asociace malého fotbalu ČR (zastřešující organizace Brněnského svazu malé kopané) pro nejlepší týmy z celé ČR. Odtud vede cesta k evropským pohárům. Pro vítěze a finalistu na Ligu mistrů, pro dalších šest mužstev v pořadí na EMF EURO Cup (obdoba Ligy mistrů a Evropské ligy ve fotbale).

Brno už dvojnásobným mistrem Česka

Nejlepší hráči mají možnost prosadit se v týmu Brna na celostátní úrovni. Nečeká je však nic jednoduchého, protože právě Brno před několika dny získalo titul a stalo se tak mistrem ČR v malém fotbale, a to již podruhé během čtyřleté historie ligy. Z celostátní úrovně pak mají ti nejlepší šanci se podívat i na mezinárodní scénu v dresu české reprezentace, která je aktuálně nejúspěšnější na světě. Vždyť naše národní týmy jsou úřadujícími mistry Evropy a světa v kategorii mužů i hráčů do 21 let. Cesta pro ty individuálně nadané je tedy otevřená až na úroveň poloprofesionálů a motivaci tak jistě není těžké najít.  

Od nové sezóny i liga pro starou gardu

Hlavní devízou malé kopané ale zůstává možnost sportovního vyžití opravdu pro každého. Zapojit se mohou děti, mládež, studenti, pracující, a to bez ohledu na výkonnost. Od nové sezóny se vedení svazu navíc chystá soutěže rozšířit o veteránskou ligu pro hráče starší 35 let.

Jestli tedy s partou svých kamarádů, pracovním kolektivem, spolužáky, nebo skupinkou lidí, se kterou se pravidelně vídáte u příležitostného sportování, přemýšlíte, na jaký sport se po prázdninách vrhnout, vyzkoušejte právě malou kopanou.

Vše podstatné se dozvíte na webu http://www.malakopanabrno.cz

PR text | Foto Brněnský svaz malé kopané
 


 

Kam dál?

Přibývá mladých sportovců, radní schválili dotace na tělovýchovu

pátek, 14. června 2019, 12:20

Žádosti o dotace pro oblast tělovýchovy a sportu, včetně sportování mládeže, schválila dnes Rada města Brna....

Sportovní areál na Vodově dostane tréninkovou halu

pátek, 22. března 2019, 17:40

Ke sportovní hale Vodova přibude tréninková hala pro míčové sporty za 125 milionů korun. Rada města dnes schválila...

Basketbalistky Žabin Brno se po pěti letech dostaly mezi čtyři...

pátek, 15. března 2019, 15:25

Basketbalistky Žabin Brno jsou po pěti letech v semifinále ligového play off. Ve třetím čtvrtfinálovém utkání doma...

Neskutečné! Martina Sáblíková překonala svůj týden starý světový...

neděle, 10. března 2019, 08:47

Rychlobruslařka Martina Sáblíková ve finále Světového poháru v Salt Lake City opět zlepšila světový rekord v závodu na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.