Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přibývá mladých sportovců, radní schválili dotace na tělovýchovu

 
pátek, 14. června 2019, 12:20

Žádosti o dotace pro oblast tělovýchovy a sportu, včetně sportování mládeže, schválila dnes Rada města Brna. O desítkách milionů pro brněnské kluby a další žadatele budou ještě rozhodovat zastupitelé.

Brněnsští radní doporučili schválit pockytnutí dotací pro oblast tělovýchovy a sportu na rok 2019 v celkové výši 770 tisíc korun. V tomto bodě rovněž projednali návrh na prodloužení termínu realizace projektu a finančního vypořádání pro spolek TJ Tesla Brno. Tomu v dubnu zastupitelé schválili investiční dotaci na rekonstrukci strojovny technologie bazénu ve výši čtyři miliony korun, s termínem dokončení do 15. června 2020. Tesla v květnu požádala z časových a objektivních zákonných důvodů o prodloužení termínu realizace projektu do 30. září 2020.

Nejvíce peněz rada schválila na podporu mládežnického sportu pro rok 2019/2020. Pro kolektivní sporty bylo z městského rozpočtu vyčleněno 40 504 000 a pro individuální sporty 15 752 000, celkem tedy 56 256 000 korun.

Mladých sportovců přibývá

„Celkem jsme obdrželi 166 žádostí, o 11 víc než loni. Žádosti byly podány na mládežnickou základnu čítající 15 121 sportovců. Meziročně členská základna mladých sportovců, kteří se účastní soutěží, vzrostla o 1 980 dětí čili zhruba o 15 procent. To je v době, kdy přibývá obézních teenagerů i rizikových uživatelů digitálního obsahu, optimistické zjištění,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Dalších 3,5 milionu korun půjde letos na talentovanou mládež. Dotace je u kolektivních sportů směrována na podporu brněnských sportovců, kteří se účastní nejvyšších mládežnických republikových soutěží družstev vypisovaných příslušnými sportovními svazy anebo jsou zařazeni do sportovních center mládeže.

V případě individuálních sportů je podmínkou rovněž zařazení do těchto center. Z celkové částky je pro kolektivní sporty vyčleněno 2 765 000 korun a pro individuální sporty 735 000 korun. I v případě talentované mládeže počet sportovců vzrostl, a to o 151, tedy o zhruba 9 procent.

Napsal(a) Brno.cz | Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Sportovní areál na Vodově dostane tréninkovou halu

pátek, 22. března 2019, 17:40

Ke sportovní hale Vodova přibude tréninková hala pro míčové sporty za 125 milionů korun. Rada města dnes schválila...

Basketbalistky Žabin Brno se po pěti letech dostaly mezi čtyři...

pátek, 15. března 2019, 15:25

Basketbalistky Žabin Brno jsou po pěti letech v semifinále ligového play off. Ve třetím čtvrtfinálovém utkání doma...

Neskutečné! Martina Sáblíková překonala svůj týden starý světový...

neděle, 10. března 2019, 08:47

Rychlobruslařka Martina Sáblíková ve finále Světového poháru v Salt Lake City opět zlepšila světový rekord v závodu na...

Fenomenální Sáblíková překonala světový rekord i na 5000 metrů a...

pondělí, 4. března 2019, 00:27

Martina Sáblíková potvrdila svoji fantastickou formu i na své nejsilnější trati. Na mistrovství světa ve víceboji v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.