Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sportovní areál na Vodově dostane tréninkovou halu

 
pátek, 22. března 2019, 17:40

Ke sportovní hale Vodova přibude tréninková hala pro míčové sporty za 125 milionů korun. Rada města dnes schválila pokračování výstavby.

Rada města Brna schválila díky architektonické studii Rozvoj sportovního areálu na ulici Vodova v Brně zpracovanou společností DIMENSE ze září 2018 výstavbu tréninkové haly pro míčové sporty. 

„Dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení by měla být podle předpokladu hotová přibližně za rok a půl, v roce 2020/2021 tedy bude možné podat žádost o stavební povolení. V hale by mohli trénovat házenkáři, florbalisté, basketbalisté a další sportovci,“ uvedl člen Rady města Brna pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Nadšence míčových sportů potěší členěná hřiště

Hala by měla mít rozměry 55 x 40,25 metrů. Sportovní část vychází z rozměru hřiště pro házenou a florbal v podélném směru, v příčném pak z požadovaného umístění tří tréninkových basketbalových hřišť s nutným postranním zámezím. Uvažuje se o členění haly na tři samostatné tréninkové části oddělené závěsnými sítěmi. Vznikne i hrací plocha dalšího centrálního hřiště pro basketbal a hřiště pro volejbal či nohejbal. Pro diváky bude k dispozici 200 míst na teleskopických tribunách a další na galerii.

Chybět nebude ani občerstvení a masážní centrum

Provozní zázemí je navrženo na severní straně objektu podél celé haly a tvoří provozní pojítko mezi starou halou a novým objektem. Nalezneme zde šatny pro sportovce a rozhodčí s hygienickým zázemím a chybět nebudou ani skladové prostory sportovního náčiní a vybavení ani administrativní zázemí s kancelářskými prostory a zasedací místností. Pro hladové návštěvníky se za vstupní recepční částí otevře bufet se sociálním zařízením a unavené sportovce potěší i masážní centrum s kryoterapií.

Vstup do tréninkové haly najdeme z východní strany pro běžný týdenní tréninkový režim s případným využitím recepce stávající haly a k disozici bude samozřejmě i hlavním vstup ze strany západní, sloužící pro víkendový provoz, popř. provoz s diváky. 

Napsal Brněnská Drbna | Tisková zpráva | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Basketbalistky Žabin Brno se po pěti letech dostaly mezi čtyři...

pátek, 15. března 2019, 15:25

Basketbalistky Žabin Brno jsou po pěti letech v semifinále ligového play off. Ve třetím čtvrtfinálovém utkání doma...

Neskutečné! Martina Sáblíková překonala svůj týden starý světový...

neděle, 10. března 2019, 08:47

Rychlobruslařka Martina Sáblíková ve finále Světového poháru v Salt Lake City opět zlepšila světový rekord v závodu na...

Fenomenální Sáblíková překonala světový rekord i na 5000 metrů a...

pondělí, 4. března 2019, 00:27

Martina Sáblíková potvrdila svoji fantastickou formu i na své nejsilnější trati. Na mistrovství světa ve víceboji v...

Netušil jsem, že jednou bude až tak skvělá, prozradil hrdý táta...

sobota, 26. ledna 2019, 07:00

Zlatá Markéta Davidová… Zpráva o vítězství mladé české biatlonistky včera obletěla svět. Po mnoha měsících tak Davidová...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.