Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Florbalisté Orla Telnice vybrali přes 100 tisíc korun pro děti s autismem

 
úterý, 15. ledna 2019, 09:00

Tým TROOPERS Orel Telnice je známý především svou aktivitou na sociálních sitích, kdy si občas nedělá servítky z vůbec nikoho. To, co ale nastartoval těsně před vánoci a ukončil minulý pátek 11. ledna, stojí za zmínku. Hráčům klubu se v hlavách urodila myšlenka pomoci speciální škole ELPIS, která vzdělává děti s postižením či mentální poruchou. Pro tento účel založila transparentní účet. Za necelý měsíc přispěla florbalová rodina TROOPERS, jak samotný tým označuje osoby, které se rozhodly přispět, 115 000 Kč. Za vybrané peníze pořidí vzdělávací instituce speciální vybavení do třídy, kde se vzdělávají děti s autismem.

115 tisíc za čtyři týdny

Transparentní účet založil tým těsně před vánocemi a částku se jim podařilo vybrat za necelé 4 týdny. K předání symbolické plakety s částkou 115 593 Kč došlo před zahájením sobotního utkání Národní ligy v Tuřanech. Do rukou učitelského sboru organizace ELPIS ji předal vedoucí klubu TROOPERS Orel Telnice Ivo Bartek. Paní učitelky následně spolu s dětmi, které se v organizaci vzdělávají, přihlížely vítězství 12:6, díky kterému si TROOPERS připsali důležité 3 body do tabulky.

Mateřská škola speciální, základní škola speciální a praktická škola ELPIS poskytuje výchovu a vzdělávání, rehabilitaci a poradenství dětem s mentální retardací, kombinovanými vadami a poruchami autistického spektra ve věku od tří let do ukončení povinné školní docházky.

„Florbalová veřejnost ví, že fungujeme na principech přátelství a humoru. Přišlo nám skvělé využít našeho dosahu na sociálních sítích a v předvánočním čase vybrat peníze na děti, které potřebují pomoc. Množství vybraných peněz nás samotné zaskočilo. Nečekali jsme, že se nám podaří vybrat tolik. O to víc jsme rádi, že jsme sbírku uspořádali," hrdě prohlásil vedoucí klubu TROOPERS Orel Telnice Ivoš Bartek.

Florbalisté TROOPERS Orel Telnice hrají již 2. rokem Národní ligu – východ, která je 3. nejvyšší tuzemskou soutěží. Spousta týmů je bere jako tým „odpadlíků“, jelikož hráči končící v nejvyšších soutěžích často míří právě k nim. To by se mělo změnit v příštím roce, kdy dojde ke sloučení klubů TROOPERS Moravany a FK Orel Telnice a vznikne nový tým TROOPERS. Díky tomu bude moci mužská kategorie spoléhat na líheň talentů z řad mladých hráčů. Letos je TROOPERS Orel Telnice prozatím na 2. místě, ale v řadě statistik vévodí celé lize. Nejbližší domácí zápas odehrají v hale na Měšťanské ulici v Brně 26. ledna od 18:00. Play-off o postup do 1. ligy začíná v březnu.

Tisková zpráva | Foto Karolína Tyralíková
 


 

Kam dál?

Curlingové dráhy z loňského olympijského festivalu se přesunou do...

středa, 19. prosince 2018, 15:10

Brněnští radní dnes změnili rozhodnutí jejich předchůdců a rozhodli o novém umístění curlingových drah, které město...

Nové kurty, sauna, tribuna a fotbalové hřiště. Brno dá 10 milionů na...

sobota, 8. prosince 2018, 16:32

Brno plánuje poskytnut skoro deset milionů korun na obnovu sportovišť tří klubů. Pět milionů by měl dostat Brněnský...

VIDEO/GÓLY: Kometa dala svému kouči krásný dárek k narozeninám - tři...

pondělí, 26. listopadu 2018, 11:12

Víkendový program pokračoval nedělním duelem na ledě Litvínova. Brňané v první třetině vedli, ve druhé museli pro změnu...

Brněnská rodačka Lucie Šafářová ukončí v lednu bohatou tenisovou...

neděle, 11. listopadu 2018, 10:02

Brněnská rodačka Lucie Šafářová ukončí na lednovém grandslamovém turnaji Australian Open svou bohatou tenisovou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.

Liberecká ZOO vyhrála prestižní soutěž Bílý slon za chov ptáků

Liberecká zoo opět vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon. Originální keramické sošky jsou oceněním za významné chovatelské úspěchy mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Zoo Liberec obhájila své prvenství z loňského roku a opět zvítězila v kategorii „Ptáci“.

Církve mají platit daň z náhrad od státu, rozhodla Sněmovna

Církve mají od příštího roku platit daň z peněžitých náhrad, které dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Rozhodla o tom Sněmovna, když přehlasovala senátní veto předlohy poslanců KSČM. Senátoři označovali zdanění náhrad za protiústavní, u většiny poslanců ale s tímto argumentem neuspěli. Novela nyní zamíří k podpisu prezidentovi Miloši Zemanovi. Komunisté rozhodnutí Sněmovny uvítali, opozice hodlá u Ústavního soudu prosadit zrušení zákona.