Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Florbalisté Orla Telnice vybrali přes 100 tisíc korun pro děti s autismem

 
úterý, 15. ledna 2019, 09:00

Tým TROOPERS Orel Telnice je známý především svou aktivitou na sociálních sitích, kdy si občas nedělá servítky z vůbec nikoho. To, co ale nastartoval těsně před vánoci a ukončil minulý pátek 11. ledna, stojí za zmínku. Hráčům klubu se v hlavách urodila myšlenka pomoci speciální škole ELPIS, která vzdělává děti s postižením či mentální poruchou. Pro tento účel založila transparentní účet. Za necelý měsíc přispěla florbalová rodina TROOPERS, jak samotný tým označuje osoby, které se rozhodly přispět, 115 000 Kč. Za vybrané peníze pořidí vzdělávací instituce speciální vybavení do třídy, kde se vzdělávají děti s autismem.

115 tisíc za čtyři týdny

Transparentní účet založil tým těsně před vánocemi a částku se jim podařilo vybrat za necelé 4 týdny. K předání symbolické plakety s částkou 115 593 Kč došlo před zahájením sobotního utkání Národní ligy v Tuřanech. Do rukou učitelského sboru organizace ELPIS ji předal vedoucí klubu TROOPERS Orel Telnice Ivo Bartek. Paní učitelky následně spolu s dětmi, které se v organizaci vzdělávají, přihlížely vítězství 12:6, díky kterému si TROOPERS připsali důležité 3 body do tabulky.

Mateřská škola speciální, základní škola speciální a praktická škola ELPIS poskytuje výchovu a vzdělávání, rehabilitaci a poradenství dětem s mentální retardací, kombinovanými vadami a poruchami autistického spektra ve věku od tří let do ukončení povinné školní docházky.

„Florbalová veřejnost ví, že fungujeme na principech přátelství a humoru. Přišlo nám skvělé využít našeho dosahu na sociálních sítích a v předvánočním čase vybrat peníze na děti, které potřebují pomoc. Množství vybraných peněz nás samotné zaskočilo. Nečekali jsme, že se nám podaří vybrat tolik. O to víc jsme rádi, že jsme sbírku uspořádali," hrdě prohlásil vedoucí klubu TROOPERS Orel Telnice Ivoš Bartek.

Florbalisté TROOPERS Orel Telnice hrají již 2. rokem Národní ligu – východ, která je 3. nejvyšší tuzemskou soutěží. Spousta týmů je bere jako tým „odpadlíků“, jelikož hráči končící v nejvyšších soutěžích často míří právě k nim. To by se mělo změnit v příštím roce, kdy dojde ke sloučení klubů TROOPERS Moravany a FK Orel Telnice a vznikne nový tým TROOPERS. Díky tomu bude moci mužská kategorie spoléhat na líheň talentů z řad mladých hráčů. Letos je TROOPERS Orel Telnice prozatím na 2. místě, ale v řadě statistik vévodí celé lize. Nejbližší domácí zápas odehrají v hale na Měšťanské ulici v Brně 26. ledna od 18:00. Play-off o postup do 1. ligy začíná v březnu.

Tisková zpráva | Foto Karolína Tyralíková
 


 

Kam dál?

Curlingové dráhy z loňského olympijského festivalu se přesunou do...

středa, 19. prosince 2018, 15:10

Brněnští radní dnes změnili rozhodnutí jejich předchůdců a rozhodli o novém umístění curlingových drah, které město...

Nové kurty, sauna, tribuna a fotbalové hřiště. Brno dá 10 milionů na...

sobota, 8. prosince 2018, 16:32

Brno plánuje poskytnut skoro deset milionů korun na obnovu sportovišť tří klubů. Pět milionů by měl dostat Brněnský...

VIDEO/GÓLY: Kometa dala svému kouči krásný dárek k narozeninám - tři...

pondělí, 26. listopadu 2018, 11:12

Víkendový program pokračoval nedělním duelem na ledě Litvínova. Brňané v první třetině vedli, ve druhé museli pro změnu...

Brněnská rodačka Lucie Šafářová ukončí v lednu bohatou tenisovou...

neděle, 11. listopadu 2018, 10:02

Brněnská rodačka Lucie Šafářová ukončí na lednovém grandslamovém turnaji Australian Open svou bohatou tenisovou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nerad odmítám lidi, ale den má bohužel jen 24 hodin, říká budějcký trenér Dominik Kodras

Na trénování "obyčejných lidí" už mu nezbývá čas. Spolu se svým týmem se plně věnuje profesionálním sportovcům. Pod rukama už mu prošla taková jména jako Jirka Novotný, Milan Gulaš, Tomáš Sivok nebo Roman Will. I když je budějčák Dominik Kodras na první pohled sympaťák, v posilovně z něj jde strach. Výsledky se pak ale zaručeně dostaví.

Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky

Převážení malého dítěte v přívěsném vozíku za jízdním kolem by měla být jedna z nejbezpečnějších variant, jak ho brát na cyklotúru. Jaká je realita? Spotřebitelská organizace dTest otestovala 11 modelů cyklovozíků, pět z nich v testu propadlo. Nedostatky se týkaly praktických zkoušek v terénu, složitého sestavování, nepohodlí, bezpečnostních rizik a obsahu nežádoucích chemikálií.

Potíže s hraním hazardu a závislostí může mít 164 tisíc lidí

Kolem 164 tisíc lidí nad 15 let v Česku může mít podle odborných odhadů problémy s hraním hazardních her a se závislostí na něm. Patologických hráčů je pak bezmála 60 tisíc. Sázení a hraní nemá pod kontrolou asi 13 tisíc mladých do 18 let. Vyplývá to z výroční zprávy o hazardním hraní za loňský rok, s níž by se měla v pondělí seznámit vláda. V posledních letech počty klesly. Češi loni za hazard utratili 249,5 miliardy korun, prohráli 31,3 miliardy.