Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nové kurty, sauna, tribuna a fotbalové hřiště. Brno dá 10 milionů na obnovu sportovišť tří klubů

 
sobota, 8. prosince 2018, 16:32

Brno plánuje poskytnut skoro deset milionů korun na obnovu sportovišť tří klubů. Pět milionů by měl dostat Brněnský lužánecký tenisový klub na rekonstrukci areálu kurtů, sauny a tělocvičny. Investice je celkově za 30 milionů a část na ni má dát stát i sám klub. Tři miliony město plánuje uvolnit fotbalistům z Líšně na dokončení tribuny a 1,5 milionu fotbalistům 1. FC Sparta Brno na regeneraci hřiště s umělou trávou. Také fotbalisté budou čerpat dotace z jiných zdrojů.

Radní doporučili zastupitelstvu, aby poskytnutí peněz schválilo. Zastupitelstvo bude v úterý. Podle Hladíka bude Brno akce spolufinancovat pouze v případě, že sportovci získají další peníze z evropských nebo státních dotací.

Na tenisové kurty přispěje i stát

Nejvíce peněz bude stát rekonstrukce u tenistů. Počítá se s náklady 30 milionů korun. „Na to by mělo jít z města pět milionů, dalších 20 milionů od státu a pět milionů by měli mít z vlastních zdrojů," uvedl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

V Líšni se dočkají nové tribuny

Skoro tři miliony by měli dostat fotbalisté z SK Líšeň na dokončení tribuny. Celkem počítají s náklady 9,5 milionu korun, chtějí získat také dotaci z ministerstva školství.

Na Spartě bude nová umělka

Téměř 1,5 milionu hodlá město přidělit fotbalistům z 1. FC Sparta Brno na regeneraci fotbalového hřiště s umělou trávou. Celkem obnova vyjde na více než sedm milionů korun a klub také požádá o státní dotaci. V areálu mají celoroční tréninky všechny fotbalové věkové kategorie.

Napsal(a) ČTK | Foto Tenis Brno
 


 

Kam dál?

VIDEO/GÓLY: Kometa dala svému kouči krásný dárek k narozeninám - tři...

pondělí, 26. listopadu 2018, 11:12

Víkendový program pokračoval nedělním duelem na ledě Litvínova. Brňané v první třetině vedli, ve druhé museli pro změnu...

Brněnská rodačka Lucie Šafářová ukončí v lednu bohatou tenisovou...

neděle, 11. listopadu 2018, 10:02

Brněnská rodačka Lucie Šafářová ukončí na lednovém grandslamovém turnaji Australian Open svou bohatou tenisovou...

V Brně o víkendu padlo sedm českých plaveckých rekordů

pondělí, 22. října 2018, 10:45

Na víkendové Velké ceně Brna v krátkém bazénu padlo sedm českých rekordů. Na kraulařských tratích dnes znovu zářila...

Kometa porazila Litvínov 3:1 a sesadila ho z čela extraligy

sobota, 13. října 2018, 11:15

Hokejisté mistrovské Komety Brno porazili v 9. kole extraligy Litvínov 3:1 a sesadili Severočechy z prvního místa v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.