Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Špilberk zažije párty v berlínském stylu. Jan Blomqvist přiveze jedinečné spojení rocku a techna

 
pondělí, 21. května 2018, 16:43

Jeden z nejoblíbenějších světových producentů současnosti Jan Blomqvist se po roce a půl vrací do Brna. 31. května rozpoutá na Špilberku taneční party v berlínském duchu. Za doprovodu bubeníka Christiana Dammana a klávesisty Felixe Lehmana předvede návštěvníkům hradu strhující koncertní show založenou na dialogu minimalistického techna a živých nástrojů. Vzácné hosty uvede domácí bubenické duo Bratři.

Zahájení festivalové sezóny

V červnu tradičně končí klubová sezóna a hudba se stěhuje pod širé nebe a na festivaly. Také Fléda se v tomto období několikrát přesune ven a rozloučí se s úspěšnou jarní sezónou. Open-air aktivity zahájí exkluzivním koncertem uskupení Jan Blomqvist & Band na Špilberku. Na začátku června uvede ve spolupráci s Moravskou galerií Brno koncert Františka Skály a kapely Finský barok na nádvoří Místodržitelského paláce jako součást doprovodného programu k 28. mezinárodnímu bienále grafického designu Brno 2018. Hudební jaro završí 29. června na piazzettě Janáčkova divadla s programem v rámci festivalu Uprostřed.

„Špilberské hudební léto jsme doposud zahajovali vystoupením českých skupin. Letos reagujeme na narůstající zájem o aktuální zahraniční elektroniku a hostíme Jana Blomqvista, který loni vyprodal Flédu. Chceme tak vyjít vstříc jeho fanouškům, nabídnout jim větší prostory a nový hudební zážitek z koncertu, na němž vystoupí společně se svou kapelou,“ vysvětluje Marie Butula Cichá, dramaturgyně klubu Fléda.

Vynálezce koncertního techna Jan Blomqvist zazářil loni na Flédě jako hvězda festivalu elektronické hudby Echoes, kde představil své nové album Remote Control. Jeho minimalistické techno s přesahy do jiných žánrů se těší nejen velkému zájmu festivalového publika po celé Evropě, v Americe i Kanadě, ale získalo také uznání řady kritiků.

Živá kapela dává Blomqvistově hudbě nový rozměr

Na Špilberku představí koncertní fúzi elektro popu, minimal techna a melancholických vokálů, v níž ve spolupráci s Christianem Dammanem a Felixem Lehmanem spojuje improvizační potenciál a živelnost rockové muziky s intimní produkcí minimalistického techna a důrazem na detail. Kromě skladeb z alba Remote Control, které návštěvníci špilberského koncertu uslyší v nových aranžích, zazní i nejnovější materiál z připravované desky, která vyjde na podzim.

„Hrát s kapelou je mnohem větší zábava. Když hraju sám, mačkám tlačítka, hraju samply a naživo je míchám. S kapelou je na pódiu naprosto jiná dynamika. … Je tam taky více prostoru pro překvapení. Když hrajete s kapelou, všechno nefunguje úplně perfektně, ale někdy se tam stanou věci, které bychom nikdy nedokázali naplánovat. To jsou úžasné momenty. Tvoříme něco nového a je u toho s námi 5000 lidí, kteří jsou svědky toho okamžiku“, vysvětlil Jan Blomqvist rozdíl mezi sólovým hraním a hraním s kapelou v rozhovoru pro slovinský kulturní web Blender.

Před Blomqvistem Bratři

Berlínské trio uvede pražský tandem Bratři ve složení Ondřej a Jiří Veselý. Sourozenecká dvojice profesionálních bubeníků se nechává okouzlovat experimentálními možnostmi elektronické hudby a ve svých živelných vystoupeních pozvedává taneční hudbu na novou úroveň. Neotřelou fúzi analogových zvuků syntezátorů, samplů a živých bicí loni přetavila v EP Monster. Po skončení koncertu pokračuje oficiální afterparty v klubu Fléda, o kterou se bude dělit Fatty M, rezident klubu Roxy a zakladatel pražských warehousových party Komiks, s rezidentem pražských klubů Ankali a Muah Psj.

 

SOUTĚŽ O VSTUPENKU NA JANA BLOMQVISTA NA ŠPILBERKU 31. 5. 2018

 
Foto Fléda | Zdroj Fléda
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Meeting Brno letos zahájí gastro festival na Svoboďáku....

pondělí, 7. května 2018, 16:44

Od pátku obsadí Svoboďák rozmanité vůně a chutě jídel z celého světa v kombinaci s vybranými českými minipivovary....

SOUTĚŽ: Zbrojovka hraje o teoretickou naději na záchranu. Pojďte ji...

pátek, 4. května 2018, 08:00

Při pohledu na tabulku se chce nejednomu Zbrojovákovi plakat. Avšak se svým týmem je třeba držet a podpořit ho i v...

SOUTĚŽ: Do Brna zavítá orchestr Bratislava Hot Serenades v čele s...

čtvrtek, 12. dubna 2018, 12:32

Skvělá zpráva pro milovníky jazzu, swingu a obecně hudby meziválečného období. Orchestr Bratislava Hot Serenades...

SOUTĚŽ: Na Flédě se spojí energie Fallgrapp s poezií Himalayan Dalai...

čtvrtek, 29. března 2018, 13:28

Po roce od vydání úspěšného alba V hmle se osmičlenný ansámbl Fallgrapp v čele s Jurešem Líškou vrací na Flédu se dvěma...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.