Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Sedmnáctý queer filmový festival Mezipatra

čtvrtek, 10. listopadu 2016, 00:13

A je to tady! Dnes 10.11. startuje v Brně queer filmový festival Mezipatra. V 19 hodin započne v hale Industra na Masné 9 vernisáž souboru fotografií, které si nemilosrdně pohrávají s divákem a jsou abstraktní pointilistické povahy. Přijďte se nejen kochat, ale i zúčastnit hry s vlastní imaginací.
Hlavní zahájení brněnských Mezipater pak odstartuje 11. listopadu od 19 hodin v kině Scala na Moravském náměstí. Večerem vás provede herečka Národního divadla Brno Magdaléna Tkačíková. S ní se na scéně objeví i členové taneční skupiny Art Factory. Po shlédnutí rakouského filmu Kocour vás čeká party s nápoji, jídlem a letos s architektem a grafickým designérem, který se podílel na tvorbě znělky pro Mezipatra, Martinem Hrdinou.

Filmový festival Mezipatra, který startuje už dnes, vám přináší spoustu projekcí, přednášky či debaty, večírky, vernisáže a můžete vyrazit i na divadlo!
Po pátečním večírku, ať už je ve Scale nebo v klubu, můžete vyrazit opět do Scaly na dva filmy. V 18 hodin se na plátně zobrazí snímek Stát pevně. Ve 20:30 film Barash. Můžete dát přednost speed-datingu v Metro music baru na Pekařské. Vzhledem k velkému zájmu budou letos dvě kola. Od 16 hodin pro holky, po setmění pro kluky. Máme tu pro vás tip na další party! Jak chodí kočky, Sharkass, Adam Mišík, Candy Ken nebo manekýnky z House of Velvet, o tom se musíte přesvědčit sami. V chill-out prostoru navíc budete mít možnost poznat Toma Holiče.
Říká se sice, že v neděli se nic nedělá, ale proč neudělat něco pro svoje tělo. Vezměte všechny přátele a rodinu na trénink pod vedením vítězky několika ultramaratonů Lindy Beniačové. Běh bude přizpůsoben i začátečníkům, proto se není čeho bát.
V pondělí pro změnu můžete vyrazit do kina Art, kde v malém sále budou i letos představeny krátké projekce – Rodinná pouta, Vztahy v ženském rodě, Zlo mezi námi, Zašlý lesk mládí a další.
Zajímavá vás queer historie? Pak byste si neměli nechat utéct dvě přednášky v kavárně Bajkazyl. Jak se dovádělo v antickém Římě vám prozradí PhDr. Stanislav Zajíček a PhDr. Miroslava Novotná představí Arthura Rimbauda.
Takhle, až do páteční noci, kdy Mezipatra končí, se budeme všichni společně scházet. Slavnostní ukončení festivalu proběhne v kině Art od 19 hodin, kde se podíváme na komedii Hedwig a Angry Inch. Večerem provede Táňa Malíková, vystoupí úžasní Art Factory a bude předána divácká cena za  nejlepší film. Poté se po roce přesuneme do klubu VIBE, kde zahraje Funk Halen z Electronic Bitches, Andrea Daren a Saddane.
Na Mezipatrech toho na vás čeká o mnoho víc. Všechny informace naleznete na oficiálních stránkách a facebooku.

Napsal: Petr Kubeš

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Brně dnes otevřeli nejmodernější...

  • Všichni do podchodu. Na hlavním nádraží už...

  • Památkáři zakročili. Mercedes musí z...

  • VIDEO: Školák vběhl přímo pod šalinu. Z...

Reklama