Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jiří Prýgl » Články

V Brně začala bruslařská sezona

středa, 3. prosince 2014, 12:09Společnost
 

I když námraza a teploty kolem nuly způsobily začátkem týdne kolaps ve veřejné dopravě, na druhou stranu ochlazení přivítali provozovatelé a vyznavači bruslení. V úterý bylo otevřeno první kluziště za Lužánkami.

 

Návrh rozpočtu města je předložen k připomínkování

úterý, 2. prosince 2014, 14:18Politika
 

Brněnští radní na pondělním jednání projednali vedle dalších bodů také návrh rozpočtu statutárního města Brna a města Brna (bez městských částí) na rok 2015. V obou případech je rozpočet nastaven jako vyrovnaný.

 

Lidem bez domova začala sloužit noční krizová centra

úterý, 2. prosince 2014, 09:20Společnost
 

Město Brno, Armáda spásy a Oblastní charita Brno otevřely noční krizová centra, která slouží lidem, kteří z nejrůznějších důvodů nechtějí nebo nemohou využít nocleháren či jiných forem sociální pomoci a především v zimní období jsou ohroženi na...

 

Radní schválil organizační změny na magistrátu

pondělí, 1. prosince 2014, 16:42PolitikaSpolečnost
 

Na dnešním jednání nově zvolení členové Rady města Brna schválili schéma řízení statutárního města Brna a Magistrátu města Brna včetně změn Organizačního řádu magistrátu.

 

Rozsvícení jedle odstartovalo Brněnské Vánoce

pátek, 28. listopadu 2014, 20:02Společnost
 

Jako je již v Brně tradicí, dva dny před první adventní nedělí se v pátek v podvečer rozsvítil na hlavním brněnském náměstí vánoční strom. Na základě internetového hlasování se jím opět stala jedle ojíněná. Tento slavnostní okamžik si nenechalo...

 

Neslyšící herečky nastudovaly inscenaci Časoprostor

čtvrtek, 27. listopadu 2014, 15:55Kultura
 

Ojedinělý zážitek slibuje premiéra inscenace Časoprostor, která bude uvedena tuto neděli na scéně Studia Marta Divadelní fakulty JAMU. Jedná se o pozoruhodný autorský projekt oboru Výchovná dramatika pro Neslyšící.

 

Z Onderkova je po osmi letech Vokřálovo

úterý, 25. listopadu 2014, 13:58Politika
 

Pětačtyřicet dní od komunálních voleb se v úterý sešli k ustavujícímu zasedání nově zvolení zastupitelé města. Podle očekávání, na základě koaliční smlouvy, kterou signatáři podepsali 31. října, byl novou radniční většinou zvolen primátorem na...

 

Muzeum připomene nejničivější americký nálet na Brno

pátek, 21. listopadu 2014, 15:03Kultura
 

Ve čtvrtek uplynulo 70 let od nejničivějšího amerického náletu na Brno. Na sobotu 22. listopadu připravilo Muzeum města Brna k tomuto smutnému výročí akci s názvem Konec války byl na dohled. Uskuteční se speciální komentované prohlídky a...

 

Agresivita cestujících nebezpečně stoupá

čtvrtek, 20. listopadu 2014, 16:07SpolečnostKrimi
 

Dva řidiči a revizor Dopravního podniku města Brna se v minulých dnech stali obětí tří navzájem nesouvisejících útoků agresivních nebo podnapilých osob. V jednom případě skončil útok agresora otřesem mozku, ve druhém pohmožděninami a zraněním v...

 

Osádky posypových vozů už drží zimní pohotovost

čtvrtek, 20. listopadu 2014, 15:27Doprava
 

Listopad tomu, že by už měla už přijít pravá zima, zatím moc nenasvědčuje. I tak jsou už od začátku měsíce v pohotovosti osádky zimní údržby Brněnských komunikací.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.