Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jiří Prýgl » Články

Nová vyhláška zakazuje hazard v dalších městských částech

pátek, 19. prosince 2014, 11:27Politika
 

Zastupitelé města dnes schválili novelu obecně závazné vyhlášky o regulaci provozu loterií a jiných her v Brně. Omezili tak provozování hazardu v dalších městských částech, kde dosud platily výjimky.

 

Za nákup 16 tramvají odpustí firma městu dluh

středa, 17. prosince 2014, 10:58Doprava
 

Už několik let trvá spor města Brna s plzeňskou společností Škoda Transportation, která od roku 2007 dodala postupně brněnskému dopravnímu podniku celkem 29 velkokapacitních nízkopodlažních tramvají typu „Porsche“. Dluh města ve výši 134 milionů...

 

Radní chystají projekt na Jižní centrum s nádražím pod Petrovem

úterý, 16. prosince 2014, 16:20Společnost
 

Rada města Brna se na dnešním jednání zabývala mimo jiné záměrem zahájit přípravy na projekt urbanistické soutěže studie řešení nové městské čtvrti tzv. Jižního centra ve variantě s nádražím pod Petrovem.

 

Vědci se v Antarktidě tentokrát zaměří na tučňáky

pátek, 12. prosince 2014, 14:12Společnost
 

Před koncem roku, 29. prosince, odjedou z Brna do Antarktidy experti Masarykovy univerzity na již devátou expedici. Na polární stanici Johanna Gregora Mendela, vybudovanou na ostrově Jamese Rosse, se vydá 15 odborníků a techniků, mezi nimi i sedm...

 

Dánský velvyslanec pokřtí almanach slivovicí

čtvrtek, 11. prosince 2014, 16:22SpolečnostKultura
 

Přesně na den, 13. prosince 2014 v 17 hodin, uplyne 90 let od rozsvícení prvního Vánočního stromu republiky na náměstí Svobody v Brně.

 

Výstava Brno – moravský Manchester mapuje slavnou éru textiláků

čtvrtek, 11. prosince 2014, 13:05Společnost
 

Před 250 lety vynikalo Brno množstvím textilních továren. Látky v nich vyrobené patřily mezi světovou špičku. Z brněnských látek šili obleky krejčí v Anglii i Francii. Jejich kvalitu oceňovali zákazníci až za oceánem.

 

Vědci zkoumají látku odhalující rakovinu prostaty

čtvrtek, 11. prosince 2014, 09:39SpolečnostZdraví
 

Vědci z Laboratoře metalomiky a nanotechnologií Mendelovy univerzity v Brně čtyři roky zkoumali látku zvanou sarkosin. Výsledkem jejich výzkumu je test, který má upozornit muže na nežádoucí změny jejich prostaty. Může tak pomoci včas odhalit...

 

Zrekonstruovaná vila Stiassny čeká na první návštěvníky

středa, 10. prosince 2014, 18:17Společnost
 

Vilu v Hroznové ulici v Pisárkách si nechal v letech 1927–1929 podle návrhu architekta Ernsta Wiesnera postavit židovský textilní průmyslník Alfred Stiassny. Jedná se o významnou funkcionalistickou stavbu, které byl po rozsáhlé a náročné opravě...

 

Nová vyhláška zakazuje hazard v dalších městských částech

úterý, 9. prosince 2014, 13:41Politika
 

Radní města dnes schválili návrh změny obecně závazné vyhlášky o regulaci provozu loterií a jiných her v Brně. Reagují tím na stanovisko antimonopolního úřadu z 1. září tohoto roku.

 

Hodinové procházky s průvodcem adventním Brnem

čtvrtek, 4. prosince 2014, 10:51Kultura
 

Turistické informační centrum města Brna nabízí v tomto adventním čase komentované procházky vánočně vyzdobeným středem města. Během hodinové vycházky si zájemci vyslechnou známé i méně známé brněnské pověsti a seznámí se s tradicí vánočních...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.