Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jiří Prýgl » Články

Kostel svatého Jakuba čekají opravy

pátek, 9. ledna 2015, 14:54Společnost
 

Chrám v centru Brna bude po několika desetiletích kvůli rekonstrukci vadné elektroinstalace od pondělí 12. ledna až do konce srpna úplně uzavřen. I když tam řemeslníci před pětačtyřiceti lety malovali, zůstal tehdy otevřený.

 

Primátor se na Nové radnici setkal s hejtmanem

čtvrtek, 8. ledna 2015, 15:37Politika
 

Poprvé od svého zvolení 25. listopadu minulého roku se dnes na Nové radnici setkal primátor města Brna Petr Vokřál s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem. Hlavními tématy diskuze byly doprava, územní plánování, vícezdrojové financování kultury...

 

Radnice chce zlepšit kvalitu ovzduší ve městě

čtvrtek, 8. ledna 2015, 10:48Zdraví
 

Nové vedení magistrátu chce ještě letos začít zavádět opatření, která povedou ke zlepšení ovzduší ve městě. Zároveň chce lépe informovat o tom, co mají lidé dělat, pokud dojde k jeho zhoršení.

 

Elektronický zápis do školek bude už v celém Brně

úterý, 6. ledna 2015, 17:15Společnost
 

Pro školní rok 2015/2016 se k elektronické podpoře zápisu dětí do předškolních zařízení přidávají také mateřské školy v největší městské části Brno-střed. Zúčastní se ho tedy dva roky od jeho zavedení všech 137 mateřských škol ve městě.

 

Brno přivítá nový rok pestrou nabídkou akcí

úterý, 30. prosince 2014, 14:15Společnost
 

Každý, kdo nebude chtít po Silvestru dlouho vyspávat, si bude moci 1. ledna vybrat podle aktuální nálady a kondice z mnoha akcí a programů. Sportem počínaje a kulturou konče.

 

Vědci odcestovali do Antarktidy tentokrát za tučňáky

pondělí, 29. prosince 2014, 16:52Společnost
 

Na již devátou expedici do Antarktidy se dnes vydali experti brněnské Masarykovy univerzity. Na polární stanici Johanna Gregora Mendela, vybudovanou na ostrově Jamese Rosse, bude po dva měsíce pracovat 15 odborníků a techniků, mezi nimi i sedm...

 

Vánoc na brněnské radnici si užívaly stovky dětí i dospělých

úterý, 23. prosince 2014, 16:45Společnost
 

Nová radnice už dlouho takový nápor nezažila. Na akci Vánoce na brněnské radnici přicházely už od dopoledne davy dětí spolu s rodiči nebo seniory. Postupně se na pódiu střídali herci, tanečníci a zpěváci z brněnských divadel, mezi návštěvníky...

 

Lidé vybírají v anketě nového hlasatele zastávek

úterý, 23. prosince 2014, 09:52SpolečnostDoprava
 

Stejným způsobem jako při výběru vánočního stromu mají nyní cestující možnost prostřednictvím ankety dát hlasy tomu, koho by rádi slyšeli ve vozidlech MHD při hlášení zastávek.

 

Na Novou radnici vstoupí v úterý Vánoce

pondělí, 22. prosince 2014, 16:05Kultura
 

Letos již po dvaadvacáté, den před Štědrým dnem, se brněnská Nová radnice otevře veřejnosti. Celodenní akce nazvaná Vánoce na brněnské radnici i tentokrát nabídne dětem i dospělým bohatý program.

 

Zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2015

pátek, 19. prosince 2014, 15:46PolitikaSpolečnost
 

Po obšírné přibližně dvouhodinové diskuzi schválili dnes odpoledne zastupitelé rozpočet Brna na příští rok. Z 51 přítomných získal podporu 32 hlasů, nikdo nebyl proti, zdrželo se 19 opozičních zastupitelů.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.