Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jiří Prýgl » Články

Zrekonstruovaná Knihovna Jiřího Mahena nabízí nové služby

pátek, 6. března 2015, 08:02Společnost
 

Od roku 2013 probíhala rozsáhlá rekonstrukce ústřední budovy Knihovny Jiřího Mahena na nároží Kobližné a Poštovské ulice. Včera byla po týdenní přestávce opět otevřena pro veřejnost a čtenáře zde přivítaly i nové služby.

 

Brno vypíše soutěž na podobu Jižního centra s nádražím pod Petrovem

středa, 4. března 2015, 17:51Společnost
 

Rada města Brna včera na schůzi schválila záměr vyhlásit otevřenou anonymní dvoukolovou urbanistickou-dopravní soutěž na řešení nové městské čtvrti tzv. Jižního centra ve variantě s nádražím v centru – pod Petrovem.

 

Kam v Brně cestují přijíždějící? Odpoví dopravní výzkum

úterý, 3. března 2015, 15:13Společnost
 

Od 3. do 15. března bude v Brně probíhat rozsáhlý dopravní průzkum zaměřený na ty, kteří do města přijíždějí z okolí. Tazatelé v něm osloví 4200 respondentů přijíždějících do města.

 

Vinaři a hejtman brojí proti vinařské mafii

pondělí, 2. března 2015, 15:30Společnost
 

Někdejší lihová mafie mění komoditu a začala se zaměřovat na víno. Zejména vinaři na jižní Moravě, kde se pěstuje více než 90 procent révy z celé České republiky, jsou nelegálním dovozem a pančováním lahodného moku znechuceni a hledají cestu k...

 

Strážníci kontrolují dodržování vyhlášky o hazardu

pátek, 27. února 2015, 11:01Společnost
 

Už několik návštěv mají za sebou brněnští strážníci v provozovnách, kde jsou umístěny výherní hrací automaty. V nich kontrolují, jak je dodržována aktualizovaná celoměstská vyhláška o hazardu, která vstoupila v platnost 1. ledna.

 

Hrad Veveří zve na Slavnosti moravského uzeného

čtvrtek, 26. února 2015, 12:06Společnost
 

Regionální dobroty budou moci ochutnat všichni, kteří zavítají o tomto víkendu 28. února a 1. března na hrad Veveří na Slavnosti moravského uzeného. Kromě specialit z masa čeká účastníky spousta zábavy a zajímavostí o masopustním období na...

 

Město prodlouží trolejbusovou linku v Líšni na Jírovu

středa, 25. února 2015, 14:17Společnost
 

Dalším krokem ke zkvalitnění městské hromadné dopravy v Brně se má stát prodloužení trolejbusové trati z dnešní konečné stanice Novolíšeňská na autobusový terminál Jírova. Rozhodli o tom v úterý radní města.

 

Sbírka na pomoc lidem na Ukrajině

úterý, 24. února 2015, 16:35Společnost
 

Až do pátku 27. února mohou Brňané přispět materiální pomocí lidem v Doněcké oblasti na Ukrajině. Do Komunitního centra v ulici Staňkova mohou nosit zejména spacáky, povlečení, vařiče, baterky, svíčky, dětské pleny a dětské zimní oblečení....

 

V Rondu vypukne hudebně-zábavná show

pátek, 13. února 2015, 15:04Kultura
 

Kometa na den svatého Valentýna, v sobotu 14. února, pořádá v hale Rondo první ročník rodinného multižánrového hudebního festivalu, který je pořádán na podporu Nadačního fondu Kometa – KOMETA FEST 2015. Výtěžek z benefiční akce pomůže dětem s...

 

Zastávky na linkách MHD bude ohlašovat mužský hlas

pátek, 13. února 2015, 11:46Doprava
 

Vítězem z celkových 256 zájemců, kteří se zúčastnili veřejné soutěže „Příští zastávka“ se stal rozhlasový moderátor z Náchoda Tomáš Peterka. Ve finálovém kole o tom rozhodla komise složená ze zástupců Dopravního podniku města Brna a společnosti...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.