Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jiří Prýgl » Články

Radní rozhodli o vítězi soutěže na Památník holocaustu

čtvrtek, 18. října 2012, 13:44Společnost
 

Na středeční schůzi brněnští radní na základě doporučení poroty vyhlásili výsledky výtvarné soutěže na ztvárnění Památníku holocaustu. Ten má být umístěn na náměstí 28. října a vyjadřovat symboliku tragických momentů druhé světové války, během...

 

Rudoarmějec je v rukou restaurátorů, vrátí se na jaře

středa, 17. října 2012, 19:33Společnost
 

Dohady, nejasnosti a vášnivé diskuze způsobilo odstranění sochy rudoarmějce na Moravském náměstí. Tento krok souvisí s probíhající rekonstrukcí dvou částí parku Koliště právě u památníku vítězství a u Janáčkova divadla.

 

Vánoční strom si Brňané opět vyberou hlasováním

středa, 17. října 2012, 08:10Společnost
 

Od pondělka až do 12. listopadu mohou návštěvníci webových stránek Turistického a informačního centra města Brna prostřednictvím ankety hlasovat a rozhodnout o tom, který strom letos ozdobí Brněnské Vánoce na náměstí Svobody.

 

Mezinárodní centrum ICRC patří ke světové špičce

úterý, 16. října 2012, 09:01Zdraví
 

V areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně byla minulý pátek slavnostně otevřena první část projektu Mezinárodního centra klinického výzkumu - ICRC (International Clinical Research Center). Jedná se o vědecko-výzkumné pracoviště nové generace...

 

ODS post senátora neobhájila, ve druhém kole se utkají ženy

pondělí, 15. října 2012, 09:15Politika
 

Bývalý primátor a senátor Richard Svoboda (ODS) končícího šestiletého funkčního období svoje pokračování v horní komoře parlamentu neobhájí. V brněnském volebním obvodu číslo 59 obsadil z deseti kandidátů až šesté místo. Naopak do druhého kola...

 

Město chce odkoupit akcie ve společnosti Veletrhy Brno

pátek, 12. října 2012, 13:41ByznysByznys
 

Zastupitelstvo města Brna na svém jednání v úterý 9. října schválilo záměr vést jednání a získat majetkový podíl 61 procent akcí ve společnosti Veletrhy Brno.

 

Volební průzkumy na jižní Moravě favorizují ČSSD

středa, 10. října 2012, 18:59Politika
 

I když oproti volbám před čtyřmi lety zřejmě oslabí, volební průzkumy uspořádané agenturami před televizní a rozhlasovou debatou s lídry stran, které s největší pravděpodobností zasednou v krajském zastupitelstvu, přesto ukazují, že vítězem voleb...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.