Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jiří Prýgl » Články

Brno zavřelo Amazonu dveře, zamčeno ale ještě není

pátek, 14. února 2014, 17:45Byznys
 

Zastupitelé na pátečním mimořádném zasedání neschválili návrh dodatku k nájemní smlouvě o výstavbě nového závodu nadnárodní internetové společnosti Amazon v Brně na Černovické terase.

 

Unikátní kniha Dějiny Brna má pokračování

čtvrtek, 13. února 2014, 13:16Kultura
 

Tento týden opustil tiskárnu druhý díl Dějin Brna. Město tak pokračuje v realizaci projektu nového zpracování své bohaté historie zasazené do širšího kontextu dějin Moravy i celého středoevropského prostoru.

 

Traumatologie v úrazovce má 26 nových lůžek

pátek, 31. ledna 2014, 13:19Zdraví
 

V Úrazové nemocnici otevřeli ve čtvrtek novou jednotka traumatologického oddělení. V sedmém nadzemním podlaží budovy na Ponávce se z kancelářských prostor stala moderní lůžková jednotka traumatologie s šestadvaceti lůžky a potřebným zázemím pro...

 

Masarykova univerzita slaví 95 let

pondělí, 27. ledna 2014, 15:27Vzdělání
 

Až po vzniku samostatného československého státu se Brno dočkalo zřízení u nás druhé české univerzity. Stalo se tak přijetím zákona 28. ledna 1919.

 

Zastupitelé: Referendum o nádraží nebude

úterý, 21. ledna 2014, 20:20Společnost
 

Poslední bod úterního zasedání brněnského zastupitelstva – návrh na vyhlášení místního referenda o poloze hlavního vlakového nádraží, který předložil klub Strany zelených, neprošel. Hlasovalo pro něj pouze devět zastupitelů, dvacet bylo proti,...

 

Čekárnu na Obilním trhu koupí a opraví radnice Brno-střed

pondělí, 20. ledna 2014, 19:18Společnost
 

Oprýskaná, nevábná a přesto historicky cenná čekárna pouliční dráhy na Obilním trhu, jak ji vyprojektoval v roce 1926 architekt Oskar Poříska, se dočká obnovy. Zastupitelé Brna-středu minulý týden schválili, že zastávku s toaletami pod zemí od...

 

Expozice Brna bude ve znamení Roku Leoše Janáčka

pátek, 17. ledna 2014, 09:49Společnost
 

Ústředním tématem expozice města Brna na 23. mezinárodním veletrhu turistických možností Regiontour na brněnském výstavišti bude osobnost skladatele Leoše Janáčka, od jehož narození letos uplyne 160 let

 

Nové SMS jízdenky: 20 minut za 20 korun

čtvrtek, 16. ledna 2014, 08:57Doprava
 

Od začátku února budou v rámci nákupu jízdenek přes internetové služby SMS nebo Sejfu cestující využívat rozšířené nabídky. Rada města totiž ve středu schválila změnu přílohy č. 9 Tarifu IDS JMK.

 

Brno nabídne na Nový rok bohatý program

úterý, 31. prosince 2013, 15:54Společnost
 

Pokud nebudete chtít po silvestrovské noci vyspávat a vstoupit do nového roku svěží, rozhodně si nenechejte ujít nabídku rozmanitých akcí pod názvem Novoroční Brno 2014.

 

Hrad Veveří oslaví na Silvestra 800 let

pondělí, 30. prosince 2013, 13:45Kultura
 

Dne 31. prosince 1213 v Prostějově český král Přemysl Otakar I. a jeho mladší bratr, moravský markrabě Vladislav Jindřich, vydali dvě listiny pro řád johanitů, ve kterých je jako svědek uváděn Stephanus de Weverin, tedy Štěpán z Veveří. Je tomu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.