Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hawky » Články

Poradíme kam v Lužánkách v únoru

čtvrtek, 29. ledna 2015, 10:39ZábavaDrbna Radilka
 

Lužánky-středisko volného času zve v únoru na různé akce, které jsou určeny jak pro děti, tak pro dospělé. Přijďte si zažonglovat na led, nebo se podívat na výstavu, jste vítáni.

 

Podpořte dvanáctiletého Vojtu, který je po autonehodě

sobota, 17. ledna 2015, 10:55Společnost
 

Nadační fond Modrý hroch zve naše čtenáře na po-vánoční charitativní bazárek, jehož výtěžek bude věnován konkrétnímu dítěti, které je po úrazu. Tím je dvanáctiletý Vojta zraněný při autonehodě.

 

Dávejte pozor na to, kde kupujete zábavnou pyrotechniku

úterý, 30. prosince 2014, 10:00Společnost
 

Každoročně je poslední den roku z pohledu hasičů rizikovým. Množství zábavní pyrotechniky, které se během několika hodin objeví v ulicích představuje možné nebezpečí vzniku požáru.

 

Rychlý zásah hasičů zabránil větším škodám

pondělí, 29. prosince 2014, 16:22Krimi
 

Co všechno se může i v těchto mrazivých dnech vznítit, dokazuje případ hořících květináčů na balkoně. Včasným zásahem se předešlo větším škodám.

 

Brněnská skupina Nevermore & Kosmonaut naděluje CD

neděle, 28. prosince 2014, 11:49Kultura
 

Jak vyplývá z nadpisu, brněnská skupina Nevermore & Kosmonaut se rozhodla dát své celé album jako vánoční a novoroční dárek všem fanouškům.

 

Pomozte najít Barzoje Sašu, nálezce čeká odměna!

úterý, 16. prosince 2014, 16:32Společnost
 

Na náš redakční e-mail byla doručena naléhavá prosba o pomoc s nalezením ztraceného ruského chrta, kterého jeho majitelé postrádají od soboty. Viděli jste ho někde? Volejte, zde je zmíněný dopis.

 

GLOSA: Tak nám dneska stávkují Mikulášové...

pátek, 5. prosince 2014, 16:20Společnost
 

...a to nejenom v Praze na Václaváku, ale i v jiných evropských státech. A proč vlastně tyto mírumilovné bytosti stávkují?

 

Václav Kopta o novém brněnském seriálu

čtvrtek, 27. listopadu 2014, 10:19KulturaRozhovory
 

Brněnský velkoobchod s papírem firma Papír a print je tím prostředím, ve kterém se pohybují aktéři nového, po česku natočeného celosvětově úspěšného úspěšného britského seriálu The Office. Hlavní roli šéfa-idiota hraje Václav Kopta, který se mj....

 

Obtočil se s bavorákem okolo sloupu

středa, 26. listopadu 2014, 16:10Doprava
 

Díky postřehu našeho čtenáře, který nehodu vyfotil, lze konstatovat, že řidič měl štěstí v neštěstí. Evidentně měl nad sebou anděla strážného, když v úterý s červeným bavorákem "zaparkoval" obtočený okolo sloupu veřejného osvětlení.

 

Zloděj vypáčil sklep v domě, kde bydlí jeho známý

středa, 26. listopadu 2014, 15:37Krimi
 

Zřejmě předzásobit se chtěl na vánoce zloděj, který se ráno vloupával do sklepa v Hybešově ulici. Díky všímavosti správce se mu "podařilo" pouze poničit dveře. Správce domu v Hybešově ulici přivolal dnes ve čtvrt na šest ráno strážníky a ukázal...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.