Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

David Zouhar » Články

Strážníci dohlédnou o Velikonocích na hřbitovy, policisté na silnice

sobota, 19. dubna 2014, 08:30Krimi
 

Předejít okrádání lidí na hřbitovech chtějí brněnští strážníci. Desítky hlídek vyrazí o víkendu nejen na Ústřední hřbitov v Bohunicích, ale také na pietní místa v Židenicích, Řečkovicích nebo Soběšicích.

 

Lidé si v Brně začnou půjčovat růžová kola

pátek, 18. dubna 2014, 17:34Doprava
 

Vyhledat kolo pomocí mobilní aplikace, odemknout, nasednout a jet. Takový je princip prvního veřejného půjčování kol v Brně. Projekt s názvem Rekola funguje od středy také v Praze, v květnu ho organizátoři spustí v Olomouci.

 

Důchodce zůstal zamčený na hřbitově

pátek, 18. dubna 2014, 14:49Krimi
 

Otevírací dobu Ústředního hřbitova v Jihlavské ulici v brněnských Bohunicích si ve čtvrtek večer nepohlídal jednasedmdesátiletý muž. Když přišel k bráně, byla už zavřená. Od nocování na hřbitově ho zachránili strážníci.

 

Posnídal jen vodku. Pak usedl za volant

pátek, 18. dubna 2014, 12:33Krimi
 

Tři decilitry vodky si dal ve čtvrtek ráno v Brně osmatřicetiletý cizinec. Poté odjel autem do práce, kde půllitrovou lahev tvrdého alkoholu dopil. Odpoledne zamířil vyzvednout stavební materiál, na cestě ho však chytli policisté.

 

Udělejme z Brna Amsterdam, vyzvali cyklisté

pátek, 18. dubna 2014, 09:40Doprava
 

Přes tři stovky cyklistů se ve čtvrtek v šest hodin odpoledne sešly na brněnském Moravském náměstí. Vyjeli z něj na jarní cyklojízdu, která se nesla v nizozemském duchu.

 

Zelené pivo přitáhlo na Mendlovo náměstí stovky Brňanů

pátek, 18. dubna 2014, 09:20Společnost
 

Pivovarskou hospodu, přilehlý park i nedaleký prostor mezi opatstvím a bazilikou na brněnském Mendlově náměstí zaplnily ve čtvrtek odpoledne stovky Brňanů. Přišli si vypít zelený speciál od Starobrna.

 

Šestnáctiletý fanoušek Komety se opil na Moravském náměstí

pátek, 18. dubna 2014, 09:00Krimi
 

Člen pořadatelské služby upozornil ve čtvrtek o půl deváté večer na brněnském Moravském náměstí strážníky, že jeden z diváků finálového hokejového utkání mezi Zlínem a Kometou promítaného na velkoplošné obrazovce je silně opilý.

 

Inspiraci pro bydlení nabídnou stavební veletrhy

čtvrtek, 17. dubna 2014, 15:10Společnost
 

Nové trendy ve stavebnictví, vybavení interiéru nebo zahradnictví představí od příští středy na brněnském výstavišti stavební veletrhy. Až do soboty se na nich bude prezentovat více než sedm set firem z dvaceti zemí světa.

 

Richard Genzer chce v Brně překonat taneční rekord

čtvrtek, 17. dubna 2014, 14:00Společnost
 

Ladné pohyby v rytmu diska předváděl před pár dny v centru Prahy bavič a improvizátor Richard Genzer. Společnost mu dělalo zhruba třicet teenagerů z Czech Dance Organization.

 

Pulihrášek se na Mendlovo náměstí vrátí na Zelený čtvrtek

středa, 16. dubna 2014, 17:51Společnost
 

Skleněný objekt vyrobený z vyřazených pivních půllitrů nazvaný Pulihrášek ve čtvrtek po osmé hodině večerní opět prozáří prostor mezi opatstvím a bazilikou na brněnském Mendlově náměstí. Pivovar Starobrno ho tam vrátí po zazimování a nezbytných...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.