Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

David Zouhar » Články

Michal Hašek zůstává hejtmanem, vzdal se poslaneckého mandátu

čtvrtek, 24. dubna 2014, 07:10Politika
 

Vzdát se poslaneckého mandátu se ve středu večer rozhodl jihomoravský hejtman Michal Hašek. Splnil tak požadavek sociální demokracie, která nesouhlasila s kumulováním funkcí.

 

Hanka Kynychová na výstavišti vybírala květiny. Vyzkoušela i posilovnu

středa, 23. dubna 2014, 15:22Společnost
 

Inspiraci pro zahradu hledala ve středu dopoledne na brněnském výstavišti cvičitelka Hanka Kynychová. Ze zahrady, která vyrostla u příležitosti stavebních veletrhů před pavilonem P, si domů odnesla hned několik květin.

 

Zloděj kabelek ženy surově napadal

středa, 23. dubna 2014, 14:25Krimi
 

Udeřit starší ženy do hlavy nebo do zad se neštítil dvaadvacetiletý mladík. Brňan takto za poslední měsíc přepadl a okradl deset obětí. Brněnským kriminalistům se ho v těchto dnech podařilo dopadnout.

 

Žena měla strach o život, tak se utábořila před vojenským areálem

úterý, 22. dubna 2014, 11:50Krimi
 

Stan si v neděli odpoledne před vjezdem do areálu Krajského vojenského velitelství ve Štefánikově ulici v brněnském Králově Poli rozdělala šestatřicetiletá žena. Pracovníkovi ostrahy sdělila, že před vojenským objektem hodlá stanovat dlouhodobě.

 

Ženu prý autobus vláčel za nohu

úterý, 22. dubna 2014, 11:18Krimi
 

Šok utrpěla v pondělí před půl šestou ráno čtyřiapadesátiletá žena z Vyškovska. Při vystupování z autobusového rozjezdu v Novolíšeňské ulici v brněnské Líšni jí totiž zůstala noha přivřená mezi dveřmi a vozidlo ji údajně táhlo několik metrů za...

 

Sousedka na mě vylila nočník, oznámila žena strážníkům

úterý, 22. dubna 2014, 10:05Krimi
 

Na zapáchající a znečištěné šaty si brněnským městským policistům o víkendu stěžovala devětašedesátiletá žena. Tvrdila, že při průchodu Kuldovou ulicí v Židenicích na ni sousedka vylila z okna obsah nočníku.

 

Brněnští řidiči jezdili na Velikonoční pondělí střízliví

pondělí, 21. dubna 2014, 14:37Krimi
 

Desítky řidičů kontrolovalo v Brně na Velikonoční pondělí několik policejních hlídek. Strážci zákona se zaměřili zejména na alkohol v krvi. Zodpovědní motoristé dostali nealkoholické pivo a jednorázový alkohol tester.

 

Legendární motocykl Indian se vrací do Brna

sobota, 19. dubna 2014, 18:00Byznys
 

Už za první republiky se v České ulici v centru Brna nacházel obchod americké značky Indian, která vyrábí motocykly od roku 1901. Na jeho tradici naváže prodejna v brněnských Ivanovicích, jejíž otevření plánuje letos třebíčská firma MR43.

 

Vyhrajte lístky na Brněnský Majáles

sobota, 19. dubna 2014, 15:40Soutěže
 

Šestatřicet interpretů se sedmého května představí v areálu brněnského výstaviště na Brněnském Majálesu. Akce nabízí také bohatý doprovodný program zahrnující vystoupení patnácti studentských kapel. Brněnská Drbna připravila pro čtenáře soutěž o...

 

Strážníci se připravili na příjezd fanoušků Baníku

sobota, 19. dubna 2014, 12:59Krimi
 

Štítová družstva, psovodi, strážníci Jednotky operativního zásahu a další desítky hlídek brněnské městské policie dohlédnou v sobotu nad bezpečností při fotbalovém utkání mezi Znojmem a ostravským Baníkem na královopolském stadionu v Srbské ulici.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.