Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

David Zouhar » Články

Srdeční fibrilaci odstraní ledový balonek

čtvrtek, 24. října 2013, 16:00Zdraví
 

Rychlejší, jednodušší a účinnější než léky. Taková je metoda balonové kryoablace, kterou začali letos v červnu jako první na Moravě používat lékaři z Fakultní nemocnice Brno na léčbu fibrilace srdečních síní, tedy nepravidelného a rychlého bušení...

 

Pod záminkou dobročinné sbírky lákali z Brňanů peníze

středa, 23. října 2013, 21:00Krimi
 

Přispějte na zlepšení životních podmínek dětí. Takto se snažili na Brňany zapůsobit skupinky cizinců i jednotlivci, kteří se vydávali za pracovníky Dětského fondu OSN. Od kolemjdoucích pak požadovali finanční příspěvky.

 

Krádeže čokolád se mužům vymstily

úterý, 22. října 2013, 19:00Krimi
 

Osladit si život chtěl pravděpodobně čtyřiačtyřicetiletý muž, který v úterý dopoledne zavítal do prodejny v Libušině třídě. Z obchodu totiž ukradl čokolády za více než tisíc korun.

 

Vraha z Lesné policisté chytili

úterý, 22. října 2013, 15:26Krimi
 

Jednadvacetiletého mladíka podezřelého z páteční vraždy dvacetiletého muže na Lesné zadrželi v pondělí večer brněnští kriminalisté.

 

Dva se prali. Třetího hledali policisté

pondělí, 21. října 2013, 15:19Krimi
 

Rvačku třiadvacetiletého a dvaapadesátiletého muže na náměstí Svobody usměrňovali v neděli večer brněnští strážníci. Jelikož starší aktér měl pod okem krvácející tržnou ránu, zavolali lékařské ošetření.

 

Bezdomovce na Petrově umlátili mladíci pro zábavu

pondělí, 21. října 2013, 10:54Krimi
 

Tři mladíky podezřelé z vraždy zadrželi jihomoravští policisté. Šestnáctiletý a dva dvacetiletí muži minulou neděli v noci bezdůvodně v parku v Denisových sadech brutálně umlátili šedesátiletého bezdomovce pocházejícího z Blanenska.

 

Chtěli se dostat na diskotéku. Skončili s krvavým obličejem

neděle, 20. října 2013, 17:25Krimi
 

Pobavit se na diskotéce chtěli v noci ze soboty na neděli sedmadvacetiletý ukrajinsky hovořící muž a jeho šestadvacetiletý rumunsky mluvící kamarád. Když se však v Palackého třídě zeptali skupiny mladíků na cestu k nejbližší diskotéce, ti je...

 

Muž postřelený v pátek na Lesné zemřel

neděle, 20. října 2013, 17:01Krimi
 

Smrtí skončila páteční střelba v Třískalově ulici na Lesné. České tiskové kanceláři to v neděli odpoledne oznámila mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová.

 

Z pokusu o krádež se usvědčil sám

pátek, 18. října 2013, 14:32Krimi
 

Podezřele se chovajícího třicetiletého muže zpozoroval ve čtvrtek ráno pracovník dohledového centra městské policie. Mladík se v Denisových sadech přiblížil k muži spícímu na lavičce. Rozhlédl se, zda ho nikdo nesleduje, a poté začal podnapilému...

 

Salám propíchaný ostrými předměty se objevil i v Řečkovicích

čtvrtek, 17. října 2013, 14:33Krimi
 

Kusy salámu propíchané několika ostrými předměty objevil na zahradě svého rodinného domku v Řečkovicích majitel dvou psů. Návnadu ohrožující život zvířat mu zřejmě někdo přehodil přes plot.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.