Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

David Zouhar » Články

Na bývalou přítelkyni vytáhnul pistoli

pátek, 1. listopadu 2013, 10:00Krimi
 

S rozchodem se nemohl vyrovnat čtyřiadvacetiletý muž, který se v tomto týdnu dobýval do bytu své bývalé přítelkyně v Demlově ulici v Králově Poli. Mladík ve večerních hodinách přišel k domu a na slečnu zazvonil.

 

Lední medvědi dostali nový bazén. Brněnská zoo přestaví i další expozice

čtvrtek, 31. října 2013, 15:15Společnost
 

Na průzkum neznámého prostředí se ve čtvrtek vydal lední medvěd Umca. V brněnské zoologické zahradě mu vybudovali nový výběh s bazénem za milion korun. Umca se do něj sice zpočátku bál vstoupit, ale po chvíli se odhodlal a ladnou šipkou do lázně...

 

Mladík nadýchal téměř dvě promile

středa, 30. října 2013, 17:00Společnost
 

Osamoceného zvracejícího chlapce si ve středu v jednu hodinu ráno všimli strážníci na náměstí Svornosti. Šestnáctiletý mladík hlídce tvrdil, že se mu udělalo nevolno poté, co s kamarády vypil menší množství vodky.

 

Jak rychle rozpoznat cévní mozkovou příhodu poradí v nemocnici u svaté Anny

úterý, 29. října 2013, 17:00Zdraví
 

Před odchodem do práce se chtěla namalovat. Padesátiletá lékařka Lenka Řehulová ale zjistila, že si řasenku aplikuje místo očí na nos. Měla totiž výpadek zorného pole, jeden z příznaků Cévní mozkové příhody. Ta na světě každých šest sekund zabije...

 

Cizinci chtěli zničit Pulihráška

pondělí, 28. října 2013, 15:30SpolečnostKrimi
 

Jen dva dny po instalaci čelila svítící kulička hrachu poskládaná z půllitrů na Mendlově náměstí útoku vandalů. Čtyři mladíci ji totiž v sobotu o půl šesté ráno začali rozebírat.

 

Po Masarykově okruhu se projela škodovka i SUV

neděle, 27. října 2013, 18:15Společnost
 

Kabriolet, BMW, ale i legendární Škoda 120 na jedné závodní dráze. Takový pohled se v neděli dopoledne naskýtá návštěvníkům Masarykova okruhu. Motoristé se tam na Dnu otevřené dráhy loučí s letošní sezonou.

 

Na Lesné v neděli hořela trafostanice

neděle, 27. října 2013, 18:00Krimi
 

Krátký výpadek proudu zaznamenala část obyvatel Husovic. V ulici Soběšická totiž hořel měřící transformátor napětí.

 

Na volby dohlíží policisté i strážníci

pátek, 25. října 2013, 20:30Politika
 

Bez problémů. Takové chtějí mít volby brněnští policisté i strážníci. Na pátek a sobotu proto připravili několik pořádkových a bezpečnostních opatření.

 

Po Masarykově okruhu se v neděli projedou osobní i závodní auta

pátek, 25. října 2013, 18:28Společnost
 

Jak se asi cítí Valentino Rossi nebo Karel Abraham, když projíždějí cílem Masarykova okruhu? To si budou moct zájemci vyzkoušet už sedmadvacátého října, kdy se na brněnském automotodromu koná Den otevřené dráhy.

 

V Janáčkově divadle hořelo

čtvrtek, 24. října 2013, 21:00Krimi
 

Hustý dusivý dým vycházející z Janáčkova divadla zpozorovali Brňané ve čtvrtek několik minut po půlnoci. Přivolali proto strážníky, kteří upozornili hasiče a policisty.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš zrušil vrácení neoprávněné dotace dceři Syner Group

Dceřiná firma libereckého stavebního holdingu Syner Group získala evropskou dotaci 10,6 milionu korun na stavbu in-linové dráhy v Liberci, kvůli porušení rozpočtové kázně ji ale měla vrátit. Rozhodnutí o vrácení dotace bylo ale po zásahu současného premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž byl tehdy ministrem financí, zrušeno. Brusel ale dotaci neproplatil. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Podobně jako v případu Farmy Čapí hnízdo zde sehrála roli otázka velikosti firmy.

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.