Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

David Zouhar » Články

Důchodce přepadl benzínku. V kukle vyrobené z tepláků

pátek, 8. listopadu 2013, 21:20Krimi
 

Znásobit důchod toužil tento týden pětašedesátiletý muž v herně v Rosicích na Brněnsku. Začal proto hrát na automatech. Jenže ani po několika hodinách se z něj milionář nestal. Naopak mu žádné peníze nezbyly.

 

Opilý řidič najel dodávkou do pouliční lampy

pátek, 8. listopadu 2013, 11:10Krimi
 

Vyvráceného sloupu veřejného osvětlení si ve středu v ulici Humenná v Bohunicích všimla hlídka městské policie. Při vyšetřování se ke strážníkům přihlásil muž, který jim popsal, že do lampy najel řidič auta.

 

Pár řešil neshody nožem

pátek, 8. listopadu 2013, 10:10Krimi
 

Vyostřenou partnerskou hádku řešili v pátek ráno v Merhautově ulici brněnští strážníci. Přivolala je tam jednadvacetiletá dívka, která se bála o svůj život.

 

Polák slaňoval výškovou budovu, Kašpárková učila jive

čtvrtek, 7. listopadu 2013, 20:20Společnost
 

Ze čtyřicet metrů vysoké budovy brněnského výstaviště ve čtvrtek ráno slaňovali čtyři sportovci a také herec a zpěvák Braňo Polák. Akce se uskutečnila u příležitosti zahájení veletrhu Sport Life.

 

Chtěl se oběsit na dětském hřišti

středa, 6. listopadu 2013, 20:17Společnost
 

Rozrušení na dětském hřišti ve Slunečné ulici v Brně-Bosonohách vyvolal v neděli ráno osmnáctiletý muž z Blanenska. Na jedné z lanových atrakcí totiž stál se smyčkou kolem krku a něco pořvával na kolemjdoucí.

 

Opilou ženu zvedal ze země vnuk

úterý, 5. listopadu 2013, 21:10Společnost
 

Silně podnapilé Brňanky si v pondělí odpoledne všimli kolemjdoucí v ulici U Pošty ve Starém Lískovci. Jednašedesátiletá žena seděla na chodníku a šestiletý chlapec se jí pokoušel pomoci vstát.

 

Brněnské výstaviště ožije sportem

pondělí, 4. listopadu 2013, 15:30Společnost
 

Nechat si změřit napětí ve svalech, vyzkoušet Tarzaní skok, lezeckou stěnu nebo se zúčastnit tanečního workshopu. Nejen tyto možnosti budou mít návštěvníci veletrhů Sport Life, Dance Life Expo a Caravaning Brno, které začínají na brněnském...

 

Strážníci zachránili srnce uvíznutého v zahradě

sobota, 2. listopadu 2013, 18:45Společnost
 

Srnce zmateně pobíhajícího v zahradě v Útěchově si v pátek dopoledne všiml pozorný Brňan. Obrátil se proto na městskou policii.

 

Důchodkyni srazilo auto. Teď bojuje v nemocnici o život

sobota, 2. listopadu 2013, 13:30Krimi
 

Vážná dopravní nehoda se stala v pátek po sedmnácté hodině v ulici Krejčího. Řidič auta značky Renault tam na přechodu pro chodce srazil třiaosmdesátiletou ženu.

 

Brněnské národní divadlo představilo nové vedení

pátek, 1. listopadu 2013, 15:30Kultura
 

Martin Glaser, Mário Radačovský, Jiří Heřman, Marko Ivanovič a Martin Františák. Tato pětice mužů se postaví do čela brněnského národního divadla. Za hlavní cíl si kladou vybudovat z divadla sebevědomou instituci, která by se mohla srovnávat se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.