Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

David Zouhar » Články

Vydíral vietnamské stánkaře v podchodu. Dostal za to podmínku

středa, 11. prosince 2013, 11:05Krimi
 

Ochranu vietnamským prodejcům v podchodu pod hlavním nádražím sliboval coby zaměstnanec Brněnských komunikací loni v dubnu Jan Šorm. Stánkařům, kteří neoprávněně zabírali veřejné prostranství, sliboval, že je za úplatu bude krýt před pokutováním...

 

Efektivnější příjem pacientů zajistí datová věta

úterý, 10. prosince 2013, 13:10Zdraví
 

Identifikační údaje, popis životních funkcí nebo informace o tom, zda nemocný potřebuje speciální péči, bude obsahovat speciální datová věta, kterou vyšlou do dispečinku bohunické nemocnice jihomoravští záchranáři. Na uvedení systému do provozu...

 

Levnějších SMS jízdenek se Brňané dočkají už na jaře

pondělí, 9. prosince 2013, 15:26Doprava
 

Stávající nabídku SMS jízdenek hodlá Dopravní podnik města Brna v prvním čtvrtletí příštího roku rozšířit. Přidat chce na základě poptávky cestujících levnější lístky s kratší dobou platnosti.

 

Změny v hromadné dopravě: Do kampusu pojede více trolejbusů

pondělí, 9. prosince 2013, 12:25Doprava
 

Prodloužením provozu trolejbusové linky číslo 25 až do jedenácté hodiny večerní reaguje Dopravní podnik města Brna na zvyšující se život v bohunickém kampusu. Změna se projeví už v neděli, kdy začnou platit nové jízdní řády.

 

Opilý vozíčkář křičel na strážníky

neděle, 8. prosince 2013, 11:58Krimi
 

Nabídnout pomoc devětapadesátiletému muži, který nebyl schopný vlastními silami ovládat svůj vozík, chtěla v sobotu odpoledne v Křídlovické ulici hlídka městské policie.

 

Poruchy erekce mohou předznamenávat infarkt

pátek, 6. prosince 2013, 13:12Zdraví
 

Potíže se ztopořením penisu přivedly před dvěma týdny do bohunické fakultní nemocnice devětapadesátiletého muže. Lékaři mu při vyšetřeních zjistili také vysoký krevní tlak a cukrovku. Objevili u něj také metabolický syndrom.

 

Zkoušel si dámskou obuv, kterou našel mezi odpadky

čtvrtek, 5. prosince 2013, 20:42Krimi
 

Znepokojená žena ve čtvrtek krátce po poledni u dětského hřiště ve Valašské ulici ve Starém Lískovci zpozorovala mladšího muže, který si nazouval dámské boty. Protože jí připadal značně nervózní, kontaktovala strážníky.

 

Pro dvě stě korun riskoval zdraví

středa, 4. prosince 2013, 20:58Krimi
 

Marně se snažil policistům v pondělí v noci utéct v Bystrci muž, který se vloupal do prodejny s občerstvením. Hlídku na něj upozornil majitel objektu, kterému přišla na mobil zpráva, že se do obchodu někdo dostal.

 

Kromě cigaret lstí ukradl i pětistovku

středa, 4. prosince 2013, 11:14Krimi
 

Lstivost projevil muž středního věku v prodejně se smíšeným zbožím v Neslovicích na Ivančicku. Při vstupu do obchodu se nejprve rozhlédl, zda ho nikdo nesleduje, a poté z regálu za pokladnou odcizil balíček cigaret.

 

Ukradl mikinu. Pak se v ní do obchodu vrátil

úterý, 3. prosince 2013, 16:20Krimi
 

Nový kousek do šatníku si v pondělí pořídil v obchodě v nákupním centru ve středu Brna devatenáctiletý muž. Za mikinu však nechtěl platit, proto na ní prý nejprve poškodil bezpečnostní alarm, poté si ji oblékl a odešel.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?