Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

David Zouhar » Články

Šťástka zamknul Zelný trh

pondělí, 7. dubna 2014, 14:43Společnost
 

Prodejce čerstvého ovoce a zeleniny vystřídají na Zelném trhu v centru Brna na tři sta dnů dělníci a stroje. Náměstí v pondělí po poledni symbolicky zamknul starosta Brna-středu Libor Šťástka a zahájil tak opravu za šedesát milionů korun. Po...

 

Žena muže přátelsky objala. Zároveň mu ukradla mobil

pondělí, 7. dubna 2014, 10:25Krimi
 

Nečekaně přistoupila minulé úterý nad ránem v Benešově ulici ve středu Brna k padesátiletému muži neznámá žena. Při setkání ho objala a poplácala po zadku. Při tomto úkonu mu zvládla z kapsy ukrást mobilní telefon.

 

Tuning show zahájila sezonu na Masarykově okruhu

pondělí, 7. dubna 2014, 08:30SpolečnostMotorsport
 

S desítkami upravených vozů se v neděli přijíždí na brněnský Masarykův okruh pochlubit čeští automobiloví nadšenci. Tradiční Tuning Show tam zahajuje sezónu. Pořadatelé pro návštěvníky připravili také školu smyku nebo možnost projet se po okruhu.

 

Žena chtěla souseda polít vodou. Poté ho udeřila kbelíkem

neděle, 6. dubna 2014, 10:30Krimi
 

Sousedský spor jeli v sobotu večer řešit brněnští strážníci do jednoho z panelových domů v brněnské Líšni. Hlídku přivolala sedmasedmdesátiletá žena, kterou rozčílilo, jak se o šest let mladší sousedka údajně zachovala k jejímu manželovi.

 

Cizinci vybírali v brněnských ulicích peníze na falešnou sbírku

sobota, 5. dubna 2014, 11:09Krimi
 

Příspěvek na neslyšící a tělesně postižené vybírali v pátek odpoledne v centru Brna dva rumunsky hovořící muži ve věku jednadvacet a osmnáct let. Dobročinnou sbírku si však vymysleli.

 

Do Bratislavy přijede Jamie Cullum. Na koncert míří i Brňané

sobota, 5. dubna 2014, 09:37Kultura
 

Sinatra v teniskách, jak někteří hudební kritici označují britského jazzpopového zpěváka, klavíristy a showmana Jamieho Culluma, vystoupí ve čtvrtek devatenáctého června poprvé na Slovensku. Koncert odehraje v Aegon aréně Národního tenisového...

 

Stopslovakum.cz? Autor webu chtěl jen vyvolat diskuzi

pátek, 4. dubna 2014, 14:13Vzdělání
 

Vášnivou diskuzi rozpoutala v pátek webová stránka stopslovakum.cz. Její autor vyzýval čtenáře, aby zabránili velkému přílivu slovenských studentů na brněnské vysoké školy. Ve skutečnosti se jednalo pouze o studentskou kampaň, která si kladla za...

 

Mladíci se neštítili okrást postiženého

pátek, 4. dubna 2014, 11:28Krimi
 

Na pomoc s překonáním překážky čekal v pondělí o půl deváté večer ve Zvěřinově ulici v brněnských Černovicích devětadvacetiletý vozíčkář. Od trojice zhruba patnáctiletých výrostků se jí ale nedočkal. Místo ní ho chlapci za pomoci hadice z vozíku...

 

Trojice Balkánců umisťovala na bankomaty kopírovací zařízení

čtvrtek, 3. dubna 2014, 17:28Krimi
 

Umělého nástavce před otvorem pro platební kartu a lišty umístěné nad obrazovkou bankomatu si všimnul o víkendu šestadvacetiletý muž ve Veslařské ulici v brněnském Jundrově. Zkontaktoval proto policisty.

 

Kometa opustila brněnskou zoo

čtvrtek, 3. dubna 2014, 16:44Společnost
 

Ve stejném věku a v mírně upravené přepravní bedně jako před čtrnácti lety přijela z Ruského Petrohradu do Brna lední medvědice Cora, se ve čtvrtek dopoledne vydala na cestu z brněnské zoo do ruského Rostova na Donu její dcera Kometa.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.